Muusikatöö

Haapsalu koguduses tegutsevad:

* toomkoor, juhendavad Sirje Kaasik ja Lia Salumäe

* segakoor, juhendab Lia Salumäe

Koguduse koorid on aastate jooksul külastanud koguduse sõpruskogudusi ning andnud ühiskontserte. Osaletud on nii vabariiklikel laulupidudel kui ka vaimulikel laulupäevadel. Koguduse toomkoor on osalenud Läänemaa oratooriumikoori tegevuses. Koguduse koorid saavad iga-aastast tegevustoetust Haapsalu linnalt ja Eesti Kooriühingult (Laulu- ja tantsupeol osalevate kollektiivide toetus) ja projektide kohaselt ka Eesti Kultuurkapitalilt.

Koguduse kasutada olev toomkirik on hinnatud kontsertide korraldamise paik. Kontsertide planeerimine ja korraldamine käib koguduse kantselei kaudu, koguduse sekretär aitab info edastamisel nii kohalikku ajalehte kui ka internetti.

Kontserdi korraldamise soovist andke palun teada e-mailile  haapsalu@eelk.ee

Igal aastal on toomkirikus 30–35 külaliskollektiivi kontserti. Toomkirik on ka mitme muusikafestivali toimumiskoht (Haapsalu vanamuusikafestival alates 1993, C. Kreegi päevad Nargenfestivali raames alates 2007, Valgete Ööde festival (esialgu Tšaikovski festival) alates 2017, Pärdi päevad Nargenfestivali raames alates 2020). Püsiv koostöö on mitme Eesti tippmuusikakollektiiviga. Toomkirikus on tehtud ka muusikasalvestisi.