Haaga

Suhet Huopalahti kogudusega (alates 1.1.2011 Haaga) võib pidada kõige pikemaks. Esimest korda tuli õpetaja Matti Hakkarainen Helsingist Tallinna 1965. aasta suvel, reisilaeva Vanemuine esimese reisiga. Tallinnas kohtus ka oma hilisema kauaaegse sõbra õp Eduard Salumäe ja Tiit Salumäega. Sealt sai alguse nüüd juba enam kui 45 aastat kestnud tihe sõprus ja koostöö kahe maa luteri kiriku vahel. Matti Hakkaraist võib täie õigusega nimetada meie kirikute sõpruskoguduste isaks. Koguduste sõprussuhe on kasvanud välja aastakümnete jooksul isiklikest suhetest. Huopalahti ja Haapsalu koguduse sõprussidemed ulatuvad aastate taha. Kui 1993 saadi ametlikeks sõpruskogudusteks, oli see pelgalt paberite vormistamine, sest tegelikult suheldi juba 1975. aastast. Kui ajad muutusid, tõi Matti Hakkarainen – siis Huopalahti praostina – oma praostkonna õpetajad Haapsallu. Sellest reisist kirjutab M. Hakkarainen: „Ja siis me ristisime seal ühel päeval koos eesti vaimulikega väga palju inimesi. Me ristisime terve päeva, nii lapsi kui täiskasvanuid. Neid võis isegi sadakond olla.” Kaheksakümnendate lõpu poole hakati pidama Haapsalu ja Huopalahti ühiseid leerilaagreid. Matti Hakkarainen on autasustatud EELK Teeneteristi III järgu ordeniga.

Haapsalu, Loviisa ja Huopalahti kogudused soetasid 1999. aastal ühiste jõududega Ridala vallas Nõmme külas asuva Koopa talu, kus on peetud ühiseid leerilaagreid, aga ka muid kokkutulekuid ja koosviibimisi. Haaga koguduse õpetaja on Hannu Vapaavuori.