Suvine leerikursus 2021

Hea kaasteeline!

Kutsun sind osalema ja kui sa oled juba kursuse läbinud, siis jagama seda teavet, sest peagi on algama taas meie koguduses suvine leerikursus. 

Meie koguduse leerikursus on pigem arutlevas vormis ja annab seetõttu võimaluse leeris osalejal kuuldu üle oma mõtteid vahetada ning neid analüüsida. Mis see leerikool selline on? Leeritundides arulteme ristiusule olulisi teemasid, nt mis on üldse usk ja keda/mida uskuda? Kes on Jumal ja kas tema juhib inimese elu? Miks inimene peaks olema ristitud ja milline tähendus on inimese jaoks kirikul ja armulaual? Miks on maailmas kurjus ja kannatus? Kuidas elada õigesti ja hästi? Mis saab peale surma? Kes on kristlane ja mida tema usub. Leerikoolis püüamegi arutleda ja õppida, mida kirikus usutakse. Püüame leida vastuseid küsimustele, mis on seotud Jumalaga, Jeesuse Kristusega ja Püha Vaimuga.

Leerikooli oled oodatud alates 16. eluaastast. Oodatud on kõik huvilised. Leerikooli tulles ei pea olema ristitud. Ristimine toimub leerikooli ajal mõnel pühapäeval enne või pärast jumalateenistust. Meie koguduse leerikursus kestab umbes 2-3 kuud.  Kokku saame 7-8 korral ning leeritunni pikkus on 1,5 tundi. 

Leerikool algab pühapäeval 04. juulil 12:30 Jaani majas, aadressil Kooli 6. Esimesel kokkusaamisel tutvutakse ja lepitakse kokku edasised kokkusaamise ajad, millest pooled kohtumised toimuvad veebis. Leerikursuse hind on 70€, mis kompenseerib kulud, mida kogudus teeb kursuse läbiviimiseks. 

Kursust juhivad piiskop Tiit Salumäe ja õpetaja Kristo Hüdsi.

Registreerimiseks kirjuta meile aadressil haapsalu@eelk.ee

Kohtumiseni leeris!