MEIE KIRIKUD

LEERIKOOL TALVEL 2021
24.01.2021

Taas algab meie koguduse leerikursus. Kutsun sind osalema ja seda infot jagama.

Mis on leerikool? See on paik, kus inimesed saavad täpsemalt teada seda, mida kristlased usuvad ja kes nad üldse on. Sageli on kristlaste kohta erinevaid eelarvamusi ja välja kujunenud stereotüüpe ning need ajavad inimesi tihtipeale segadusse. Leerikoolis püüamegi arutleda ja õppida, mida kirikus usutakse. Püüame leida vastuseid küsimustele, mis on seotud Jumalaga, Jeesuse Kristusega ja Püha Vaimuga.

Meie koguduse leerikursus on kujunenud pigem arutlevaks ja annab võimaluse leeris osalejal kuuldu üle oma mõtteid vahetada ning neid analüüsida. Leeritundides käsitleme ristiusule olulisi teemasid, nt mis on üldse usk ja keda/mida uskuda? Kes on Jumal ja kas tema juhib inimese elu? Miks inimene peaks olema ristitud ja milline tähendus on inimese jaoks kirikul ja armulaual? Miks on maailmas kurjus ja kannatus? Kuidas elada õigesti ja hästi? Mis saab peale surma? jms.

Leerikooli on oodatud kõik, alates 15. eluaastast. Oodatud on kõik huvilised.
Leerikooli tulles ei pea sa olema ristitud. Ristimine toimub leerikooli ajal mõnel pühapäeval enne või pärast jumalateenistust.
Leerikursus kestab umbes kolm kuud. Kokku saame 7-8 korral ning leeritunni pikkus on 1,5 tundi. Pooled kokkusaamised võivad toimuda video vahendusel.
Leerikool algab pühapäeval 24. jaanuaril kell 13 Jaani majas, aadressil Kooli 6.
Esimesel kohtumisel määrame üheskoos sobilikud kokkusaamiste ajad.
Leerikursuse hind on 70 €, mis kompenseerib kulud, mida kogudus teeb kursuse läbiviimiseks. Kursust juhivad piiskop Tiit Salumäe ja abiõpetaja Kristo Hüdsi.
Registreerimiseks kirjuta meile aadressil haapsalu@eelk.ee
Kohtumiseni leerikoolis!

Kristo Hüdsi

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee