MEIE KIRIKUD

LEERIKOOL SüGISEL 2020
20.09.2020, kell 13:00

Hea kaasteeline!
Peagi on algamas leerikursus.
Mis see leerikool selline on? See on paik, kus inimesed saavad täpsemalt teada seda, mida kristlased usuvad ja kes nad üldse on. Sageli on kristlaste kohta erinevaid eelarvamusi ja välja kujunenud stereotüüpe ning need ajavad inimesi tihtipeale segadusse. Leerikoolis püüamegi arutleda ja õppida, mida kirikus usutakse. Püüame leida vastuseid küsimustele, mis on seotud Jumalaga, Jeesuse Kristusega ja Püha Vaimuga.
Meie koguduse leerikursus on kujunenud pigem arutlevaks ja annab võimaluse leeris osalejal kuuldu üle oma mõtteid vahetada ning neid analüüsida. Leeritundides käsitleme ristiusule olulisi teemasid, nt mis on üldse usk ja keda/mida uskuda? Kes on Jumal ja kas tema juhib inimese elu? Miks inimene peaks olema ristitud ja milline tähendus on inimese jaoks kirikul ja armulaual? Miks on maailmas kurjus ja kannatus? Kuidas elada õigesti ja hästi? Mis saab peale surma? jms.
Leerikooli on oodatud kõik, alates 16. eluaastast. Viimastel aastatel on olnud leerilaste vanus 20-40 vahel. Oodatud on kõik huvilised.
Leerikooli tulles sa ei pea olema ristitud. Ristimine toimub leerikooli ajal mõnel pühapäeval enne või pärast jumalateenistust.
Leerikursus kestab umbes kolm kuud. Kokku saame 7-8 korral ning leeritunni pikkus on 1,5 tundi. Pooled kokkusaamised võivad toimuda video vahendusel.
Leerikool algab pühapäeval 27. septembril 13:00 Jaani majas, aadressil Kooli 6. Leerikursuse hind on 70 €, mis kompenseerib kulud, mida kogudus teeb kursuse läbiviimiseks. Kursust juhivad piiskop Tiit Salumäe ja õpetaja Kristo Hüdsi.
Registreerimiseks kirjuta meile aadressil haapsalu@eelk.ee
Kohtumiseni leerikoolis!

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee