EMADEPäEVAL ON JUMALATEENISTUS HAAPSALU TOOMKIRIKUS KL 12

Mul on kõigile rõõmus sõnum. Meie kirik on taas jumalateenistusteks avatud!
Emadepäeva jumalateenistus algab toomkirikus 10. mail 2020 kell 12.

Küllap on nii, et kõik ei julge veel kodust välja tulla ja meie kirikusse võib tulla eriolukorra reeglite järgi umbes 70 inimest. Selle tõttu oleme valmistanud emadepäeva videotervituse, mille õpetaja Kristo on kokku pannud.
Emadepäeva palvust saab vaadata siit:

Eesti Vabariigi Rahvastikuminister Riina Solman kirjutas 6. mail 2020: „Eile (05.05.2020) kehtestas Vabariigi Valitsus oma korraldusega nr 143, et avalike kogunemiste osas kehtestatud piirang ei kehti alates 10. maist 2020 avalike jumalateenistuste ja teiste avalike usuliste talituste läbiviimisel, kui järgitakse liikumisvabaduse piiranguid, s.o 2+2 reeglit ja tagatud on desinfitseerimisvahendite olemasolu.“

EELK Konsistoorium andis oma otsusega teada, et toetudes leevenenud tingimustele, taastada alates 10. maist 2020 EELK kogudustes tavapärane jumalateenistuslik elu, sealhulgas ametitalituste läbiviimine ja muud kiriku põhikirjalised tegevused, mis eriolukorra kehtestamise algusest olid avalike kogunemistena keelatud. Jumalateenistustel arvestada liikumisvabaduse piiranguid, so 2+2 reeglit ja desinfitseerimisvahendite olemasolu nõuet. Kiri-kus ja teistes koguduse siseruumides on info maksimaalse lubatud inimeste arvuga. Armu-laua jagamine toimub vastavalt koguduse vaimuliku selgitustele. Armulauale tulijatel on vaja enne armulaua vastuvõtmist desinfitseerida käed. Kõik talitused tuleb korraldada ja läbi viia nõnda, et on välistatud nakkusoht teistele inimestele. Inimesed, kellel on diagnoositud COVID-19 haigust põhjustav koroonaviirus, samuti nende pereliikmed või teised nendega koos elavad inimesed, ei tohi alates diagnoosimisest kuni tervenemiseni kodust lahkuda. Paluda inimestel, kes tunnevad, et on haigestunud, mitte liikuda avalikes kohtades ega tulla ka kirikusse.

10. mai 2020 jumalateenistusel teha tänupalve Jumalale koroonaviiruse taandumise ja eriolukorra meetmete järk-järgulise leevendamise eest ja võimaluse eest naasta kirikutesse ühistele jumalateenistustele, saada taas osa sõnast ja armulauasakramendist kodukirikus.

Palvetame  viirushaiguse tõttu hukkunute ja haigestunute pärast; arstide ja meditsiinipersonali, ametnike ja otsustajate eest, et Jumal annaks neile tarka meelt õigete sammude astumiseks ja otsuste langetamiseks. Issand Kristus on hinge ja ihu arst, tema tervendab ja õnnistab.

Õnnitlen kõiki emasid, vanaemasid, vanavanaemasid ja tulevasi emasid ning soovin kõigile õnnistatud emadepäeva!

Tiit Salumäe

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee