AVALEHT
KOGUDUS
TEGEVUSED
TEGEVUSKOHAD
TALITUSED
KONTAKTID
KALENDER
 


KOGUDUSE ÕPETAJA TERVITUS

JOHANNESE SÕNUMID

EELK

LÄÄNE PRAOSTKOND

SÕBRAD JA KOOSTÖÖPARTNERID

OIKUMEENILINE KOOSTÖÖ

KIRIK MEEDIAS

UUDISTE ARHIIV


 


UUDISED

KUTSE E-LEERIKURSUSELE

Hea kaasteeline!

Kutsun sind peagi algavale E-leerikurusele. 

Meie koguduse leerikursus on kujunenud pigem arutlevaks ja annab võimaluse leeris osalejal kuuldu üle oma mõtteid vahetada ning neid analüüsida. Leeritundides arulteme ristiusule olulisi teemasid, nt mis on üldse usk ja keda/mida uskuda? Kes on Jumal ja kas tema juhib inimese elu? Miks inimene peaks olema ristitud ja milline tähendus on inimese jaoks kirikul ja armulaual? Miks on maailmas kurjus ja kannatus? Kuidas elada õigesti ja hästi? Mis saab peale surma? jpms. 

Mis see leerikool selline on? See on paik, kus inimesed saavad täpsemalt teada seda, mida kristlased usuvad ja kes nad üldse on. Sageli on kristlaste kohta erinevaid eelarvamusi ja välja kujunendus stereotüüpe ning need ajavad inimesi tihtipeale segadustesse. Leerikoolis püüamegi arutleda ja õppida, mida kirikus usutakse. Püüame leida vastuseid küsimustele, mis on seotud Jumalaga, Jeesuse Kristusega ja Püha Vaimuga.

Leerikooli oled oodatud alates 16. eluaastast. Viimastel aastatel on olnud leerilaste vanus 20-40 vahel. Oodatud on kõik huvilised. 

Leerikooli tulles sa ei pea olema ristitud ja omama eelteadmisi.

Ristimine toimub leerikooli ajal mõnel pühapäeval enne või pärast jumalateenistust. 

Meie koguduse leerikursus kestab umbes kaks kuud.  Kokku saame e-keskkonnas 7-8 korral ning leeritunni pikkus on 1,5 tundi. 

E-leerikooli algab juunis. Palun anna teada enda soovist osaleda kursusel hiljemalt 15. maiks. E-leerikooli võib tulla sõltumata vanusest.
Leerikursuse hind on 70€, mis kompenseerib kulud, mida kogudus teeb kursuse läbiviimiseks. 

Kui Sul on küsimusi ja ettepanekuid, siis helista palun õpetaja Tiit Salumäele, tel. 5280635 või õpetaja Kristo Hüdsile, tel. 56952758.

Registreerimiseks kirjuta meile aadressil haapsalu@eelk.ee

Kohtumiseni E-leerikoolis!

← kõik uudised   ↑ üles
   
EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee