AVALEHT
KOGUDUS
TEGEVUSED
TEGEVUSKOHAD
TALITUSED
KONTAKTID
KALENDER
 


KOGUDUSE ÕPETAJA TERVITUS

JOHANNESE SÕNUMID

EELK

LÄÄNE PRAOSTKOND

SÕBRAD JA KOOSTÖÖPARTNERID

OIKUMEENILINE KOOSTÖÖ

KIRIK MEEDIAS

UUDISTE ARHIIV


 


UUDISED

OLED OODATUD KALMARI TOOMKIRIKU KOORI KONTSERDILE.

Reedel, 11. mail kell 19 esinevad toomkirikus Kalmari toomkiriku koor (dirigent ja organist Jan H Börjesson) ja Haapsalu Toomkoor (dirigendid Sirje Kaasik ja Lia Salumäe).

Kalmari Toomkiriku koor (Rootsi) on tegutsenud katkematult kauem kui sajandi ja koosneb pea 60

lauljast. Ettekandel on olnud J. S. Bachi Johannese passioon; W. A. Mozarti Reekviem ja G. Fr. Händeli Messias. Palmipuudepühal kanti Rootsis esmakordselt ette C. P. E. Bachi Luuka passioon. Varases repertuaaris on J. S. Bachi Jõuluoratoorium ja Magnificat; Dvoøáki Stabat Mater ning Brahmsi, Fauré, Duruflé ja Bruckneri Reekviemid.

Kontserdid on toimunud Saksamaal, Itaalias, Hollandis, Soomes ja Poolas. Alates 2016. aastast juhatab koori Jan H Börjesson (sündinud 1969). Ta on õppinud ja õpetanud Göteborgi muusikaülikoolis. Organistina on ta andnud kontserte kõikjal Rootsis, paljudes Euroopa riikides ning hiljuti USAs. Tal on olnud salvestusi nii oreliga kui ka Göteborgi St Pauli vokaalansambliga. Ta on üks rootsi juhtivaid orelieksperte ning on disponeerinud Kalmari toomkiriku uue oreli, mis on pälvinud nii riiklikku kui ka rahvusvahelist tähelepanu ja on kesksel kohal selleaastasel orelifestivalil. Lisaks paljudele orelikontsertidele tegeleb ta heliloomingu, arranþeerimise ja noodikirjastamisega. 

 

Koorist lähemalt rootsi keelselt kodulehelt »

← kõik uudised   ↑ üles
   
EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee