AVALEHT
KOGUDUS
TEGEVUSED
TEGEVUSKOHAD
TALITUSED
KONTAKTID
KALENDER
 


KOGUDUSE ÕPETAJA TERVITUS

JOHANNESE SÕNUMID

EELK

LÄÄNE PRAOSTKOND

SÕBRAD JA KOOSTÖÖPARTNERID

OIKUMEENILINE KOOSTÖÖ

KIRIK MEEDIAS

UUDISTE ARHIIV


 


UUDISED

HAAPSALU KOGUDUS OSALEB KINGITUSTE KOGUMISE AKTSIOONIS LäHIS-IDA LASTE TOETUSEKS. TÄHT IDAST.

TÄHT IDAST

 

Haapsalu kogudus osaleb kingituste kogumise aktsioonis Lähis-Ida laste toetuseks. Praegu on jagada järgmist infot:

1. Annetaja hangib kingakarbi või mõne teise samamõõdulise karbi ja kirjutab peale, mis soost ja millise vanusega lapsele selle saadab. Soovitatav vanuserühm kas 2-4, 5-9 või 10-14 aastat.

2. Annetaja täidab karbi uute asjadega, mis võiks last rõõmustada. Näiteks, oma äranägemise järgi valib välja mõne mänguauto või pehme mänguasja, hüppenööri, jojo, pallikese, puzzle, pliiatsid, kriidid, hambapasta, hambaharja, seebi, karamelli kompvekid, sokid, mütsi, kindad vms. Tervet nimekirja saab vaadata kodulehel www.starintheeast.net (alates 1.nov). Karpi ei tohi panna šampoone, vedelseepe, plahvatusohtlikke või purunevaid esemeid, šokolaadi, küpsiseid ja kõike muud, mis ärataks näriliste tähelepanu.

3. Annetaja annetab võimalusel 5 € karbi kohta saatmise ja organiseerimise kulude katteks ning toimetab karbi kokkukogumiskohta. Kui kõik karbid on kokku kogutud, siis tuleb nad toimetada tsentraalsesse kokkukogumispunkti Tallinnas (annan teada hiljem). Kui ise transporti organiseerida ei saa, siis andke teada ja same kuidagi ikka organiseeritud. Kõik oleneb sellest, kui palju pakke on ja millised võimaluse on teie naabruses olevatel kogumispunktidel. Mõnel kogudusel on oma mikrobuss ja saab teisigi aidata jms. Kaugsõidujuhtide abil toimetatakse pakid 8ndaks detsembriks Riiga. Jaanuaris saadetekse karbid sihteesmärki. Kui annetaja soovib e-posti teel saada fotosid, siis ärgu unustagu karpi panemast A4 lehele selgelt kirjutatud oma e-posti aadressi.

 

Kes võib osaleda?

Osa võtta võib igaüks. Lapsed, noored, üliõpilased, hallpead, koolikaaslased, töökaaslased, naabrid. Üks inimene võib valmistada mitu kingitust, aga samuti võivad mitu inimest teha ühte kingitust koos, vastavalt oma võimalustele.

 

Kuhu lähevad kingitused?

Sel aastal on meie eesmärk kasvada. Möödunud aasta üritusel annetati 3550 karpi. Peamiselt Lätist, kuid üle 100 karbi oli ka Eestist. Loodame, et tänavu osalevad ürituses kõik 3 Balti riiki. Loodame annetatud kinkekarpide arvu kahekordistada. Planeerime ka ürituse kingituste saajate geograafiat laiendada ja kingitusi saata:

1. Süürlaste ja iraaklaste põgenike lastele Jordaanias.

2. Sudaanlaste põgenike lastele Egiptuses.

3. Vahemerest päästetud lastele, kes asuvad Malta saarel.

 

Mida saate praegu teha projekti õnnestumiseks?

Levitage infot. Kingitusi saab tuua koguduse kantseleisse reedeti kantselei töö ajal ja pühapäeviti enne ja pärast jumalateenistust.

← kõik uudised   ↑ üles
   
EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee