HAAPSALUS TÄHISTATAKSE KREEGIPÄEVI, TOOMKIRIKUS ON SUUR KONTSERT, KAKSKEELNE JUMALATEENISTUS JA NÄITUSED.

Laupäeval, 6. juunil kl 18 on Haapsalu toomkirikus kreegipäevade kontsert - Laulud Lenale. Esinevad: Lena Willemark, Sofia Joons, kammerkoor Head Ööd Vend, Haapsalu koorid, Nargenfestivali ansambel. Dirigendid Külli Kiivet, Pärt Uusberg ja Tõnu Kaljuste.  Sissepääs: piletiga (5 €, müügil 1 h enne algust kohapeal)

Pühapäeval, 9. juunil on kl 11 toomkirikus eesti ja rootsi keelne jumalateenistus armulauaga, eestirootsi laulupeo 80. aastapäeva tähistamine. Teenivad õpetaja Tiit Salumäe ja õpetaja Patrik Göransson (Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus). Vaimulikku rahvamuusikat esitab Lena Willemark Rootsist.

Jumalateenistusele järgneb rongkäik ja laulupidu.

Toomkirikus on eksponeeritud näitus helilooja Cyrillus Kreegi elust. Tegemist on vana näitusega (umbes 25 a), mis tuli päevavalgele Pärnus sanatooriumi laoruumist 2012a.

Toomkirikusse pannakse 07.06 üles fotonäitus eestirootslastest, pealkirjaga "Aiboland". Fotograaf Patrik Rastenberger (Soome). Näitus on Haapsalu toomkirikus kuni 30.08.2013. Kirik avatud iga päev kl 10-18, sissepääs konvendihoone kaudu, piletiga.