PALJUD EESTIMAA KIRIKUD AVAVAD KÜLASTAJATELE SUVEKS UKSED - TEELISTEKIRIKUD

Ilmunud on väike taskuteatmik "Teeliste kirikud 2013", kust leiate teavet, millised pühakojad on avatud teelistele. Teatmike saab küsida kirikutest ja ka Läänemaa turismiinfo keskusest. Teave on leitav ka internetist.

Armas teeline!

Teele minnakse sooviga kogeda midagi uut, leida midagi väärtuslikku, jõuda eesmärgini, mis tasub vaeva. Teatud mõttes oleme kogu aeg aardejahil, olgu see aare siis midagi materiaalset või vaimset, ajalikku või igavest. Kas suudame seda leida, kas märkamegi seda?

Eestimaa teed juhatavad meid paljude aardelaegaste juurde, pühakodade juurde, mis kätkevad endas nii siinse rahva sajanditepikkust ajalugu ja vaimukultuuri kui ka inimeste igatsusi ja palveid ning üle aegade ulatuvat sõnumit Jumala armastusest. Siia talletatud usukuld jagades ei vähene, vaid kasvab.

Kuigi maavarana meil hõbedat ja kulda ei leidu, teevad pühakojad ja palvelad Eestimaa rikkaks iga ränduri jaoks. Uksed on avatud, pühapaigad ootavad – kogu siinse loomingu ja sõnumiga. Isegi põgus vaikushetk võib siin olla parem kui muid tuhat, sest see on tõeliselt suurele ja ülevale pühendatud hetk.

Käesolev teatmik tahab olla väikeseks teeviidaks ja abiliseks Sinu avastusretkel. Head teeleasumist ja päralejõudmist!

Peapiiskop Andres Põder
Eesti Kirikute Nõukogu president

Teeliste kirikute INFO internetis. »