SÕPRUSPÄEVADEL SAAVAD KÕIK ABIKS OLLA.

24.-26. mail toimuvad Haapsalu koguduse sõpruspäevad.

* Üleskutse käsitöö harrastajatele. Sõpruspäevad ning rahvusliku käsitöö näitus.
Koguduse sõpruspäevade ajal on laupäeval, 25.mail Haapsalu Linna Algkooli ruumides külalistele avatud rahvusliku käsitöö töötuba, kus Marju Heldema õpetab kell 14-15  soovijaile rahvusliku käepaela
punumist. Külalised saavad endile siis ka väikese enda tehtud suveniiri kaasa.
Samas võiks olla vaadata ka käsitöönäitus ning külalistel võimalus sealt endale meelepärast kaasa osta. Ostma on oodatud muidugi ka oma rahvas.
Siit üleskutse näputööd harrastavatele koguduse liikmetele: kui Sul on kapis ootel või valmimas kena käsitööd, too see näitusmüügile. Kui teie hulgas on Haapsalu salli kudujaid, võiks salli kudumine ka kohapeal näha olla.  Anna oma osalemissoovist teada telefonil  55680722 (Anu Turu)  hiljemalt 15.maiks.
*
Sõpruspäevade ajal on vaja ka perenaiste abi. Nt teretulnud on oma küpsetatud koogid R 24.05 sõprusõhtule. Oma abivalmidusest palun teata (soovitavalt enne 17.05) Lia Salumäele, tel 53039835.

Vajame vabatahtlike abi ka Jaani kiriku suvisel avatuna hoidmisel. 18.05 on muuseumiöö ning tahaksime hoida Jaani kiriku uksed avatud kl 18-23. Ka sõpruspäevade ajal võiks Jaani kirik olla külalistele avatud. Kui leidub vabatahtlikke, kes on nõus olema abiks Jaani kiriku suvisel valvamisel, siis oleks väga hea kui linna külalised saaksid võimaluse avatud kirikut külastada. Palun andke mulle teada oma valmidusest selles osas kaasa aidata. Jaani kirikus on tehtud suur remont - näitame oma ilusat kirikut ka teistele!

SÕPRUSPÄEVADE KAVA:

R, 24. mai kl 20 sõprusõhtu (Jaani kirik). Tervitused. Laulab lasteansambel Sirje Kaasiku juhatusel.
L, 25. mai kl 10-13 ümarlaud ja rühmatöö (kutsetega; osalemise soovist palun teada anda õpetajale). Ettekanded: peapiiskop Andres Põder; õpetaja Tiit Salumäe; esimees Madis Kütt ja aseesimees Kristi Ainjärv. Töörühmad: jumalateenistus ja muusikatöö; laste- ja noortetöö; kirik ühiskonnas; koguduste liikmete omavaheline suhtlemine (KUTSEGA); kl 10-13 ühendkoori proov (toomkirik); kl 14-17 sõpruspäeva külalistele ekskursioonid; töötoad; kl 18 pidulik kontsert (toomkirik). Laulavad Loviisa, Haninge ja Haapsalu koorid ja Schmalkaldeni ansambel. Ühendkooride esituses Sirje Kaasiku „Missa brevis.“
P, 26. mai kl 11 sõpruspäevade lõpetamise pidulik tänujumalateenistus armulauaga (toomkirik). Teema: Varjatud Jumal. Teenivad piiskop Einar Soone, praost Tiit Salumäe ja sõpruskoguduste vaimulikud ja laulukoorid.