OLED OODATUD KUULAMA INGLISE KOORI KONTSERTI.

REGENCY VOICES on entusiastlike amatööride laulukoor. See koor loodi dirigendi Deborah Griggsi poolt algselt selleks, et koguda raha heategevuseks. Tänaseks on ta esinenud mitmeid kordi Cheltenhami piirkonnas Gloucestershires lääne Inglismaal ning samuti mandri Euroopas. Ta nimi tuleneb regendistiili arhitektuurist (19. sajandi alguse arhitektuuristiil Briti kuninga George III valitsemise ajal), e. stiilist milles on ehitatud suurem osa kuurortlinnast Cheltenhamist. Cheltenham, mis on kuulus kvaliteetsete kivide ning elegantselt proportsioonis akende ja uste poolest, on tõenäoliselt üks täiuslikuma regendistiili arhitektuuriga linnu Euroopas. Koor on esinenud kolm korda Prahas, üks kord Kašperské Horys/Bergreichensteinis ja Sušices/Schüttenhofenis Pilseni regioonis Tšehhis, Vilniuses (Leedu), Wroc³awis/Breslaus ja Krakowis (Poola), Budapestis (Ungari), Lvivis/Lembergis ja Kiievis (Ukraina) ning Clujs/Klausenburgis ja Sighiºoara/Schäßburg (Transilvaania, Rumeenia). Regency Voices külastas esimest korda Tallinna 2003 aastal ja on vaimustatud võimalusest esineda pärast kümmet aastat veelkord Eesti pealinnas, aga ka Haapsalus sel korral. 2008 aastal oli kooril kümne aasta juubel. Koori repertuaar on laialdane hõlmates varajast muusikat, renessansi ja romantilist perioodi, samas omades tugevat traditsiooni Inglise 19. ja 20. sajandi koorimuusika repertuaari palade esitamisel.

ROBIN BAGGS — organist
Robin õppis orelimängu Garth Bensoni, Peter le Huray ja Lionel Roggi (Genf) juures ja lõpetas Performance, Paleography (käsikirjad) and Musical Criticism magistrantuuri Trinity kolledžis Cambridge ülikoolis. Suurbritannias töötas ta London Mozart Players ja English Chamber Orchestra ansamblitega ning ta on esinenud üheteistkümnes Euroopa riigis. Lisaks on ta töötanud kriitiku ja kirjanikuna The Musical Times ning mitmes teises muusika ajakirjas, keskendudes eelkõige Tšehhi muusikale ja oreli repertuaarile. Robin oli kuni 2009 aastani organist ja muusikadirektor Westonbirti koolis Gloucestershires, kuid pärast kolmkümmend viit aastat seal, naudib ta hetkel vabakutselise esineja, õpetaja ja orelisaatja elu. (Dirigendi märkus: Robin on nagu lauljadki osa Regency Voicest. Ta on asendamatu koori liige!)

DEBORAH GRIGGS — dirigent
Deborah puutus juba varajases nooruses kokku eripalgelise muusikaga. Ta laulis kiriku kooris ning tutvus varakult oratooriumite laulmise ja kristliku muusikaga. Esinemised sagenesid tema ülikooli aastatel ning alates sellest ajast laulab ta regulaarselt Cheltenhami Bachi kooris. Ta on laulnud koos Three Choirs Festival kooriga (Gloucester/Worcester/Hereford), English String Orchestra (nüüd English Symphony Orchestra) kooriga ja Highnami riikliku ooperiga. Ta on esinenud Royal Festival Hallis ja Royal Albert Hallis, Prebendal Singers ja teistes kohalikes kooriühingutes. Ta esines kooris, mis loodi Klassikalise Roki seeria lindistamiseks Abbey Road stuudios koos Londoni sümfoonia orkestriga ning Donald Ducki viiekümnenda juubeli üritusel Royal Albert Hallis. Deborah alustas dirigendina Cheltenham Choral Society’s laulmise ajal, mil ta assisteeris proovides. Ta on mänginud oboed kammerorkestris.

Siit leiad kontrsedi KUULUTUSE. (.pdf) »