SUURPÕGENEMISE 75. AASTAPÄEVA MÄLESTUSPÄEV HAAPSALUS

Haapsalus toimub mälestuspäev reedel, 20. septembril 2019.

Kell 13-16.30 soovijatele sõidud põgenikepaadiga Haapsalu tagalahel. Naissaare kaluripaat Lilian väljub Rannarootsi muuseumi paadisillalt.

Kell 16 kogunemine ja kohvilaud Rannarootsi muuseumis, aadressil Sadama 32, Haapsalu.
Kell 16.30 esineb ansambel Strand ... Rand.
Kell 17 mälestusüritus muuseumi ees. Põgenemislugu, sõnavõtud, mälestusküünalde süütamine.
Palume kaasa võtta küünal!

Kell 19 mälestuspalvus paadipõgenemise 75. aastapäeval Haapsalu Piiskoplikus Toomkirikus. Teenib piiskop Tiit Salumäe. Laulab Haapsalu laulustuudio DO-RE-MI, juhatab Anne Pääsuke. Sõnavõtud. Rannavaiba järje esmaesitlemine.

Rannarootsi muuseumi ees asub maakividest sümboolne mälestusmärk. Kivid on toodud ajaloolistelt eestirootsi aladelt. Mälestusmärgi autor on tuntud eestirootslasest maastikuarhitekt Sture Koinberg ja see avati pidulikult 2014 sügisel.

Suurpõgenemine Eestist toimus 1944. aasta suvel ja sügisel. Punaarmee eest põgenes läände u 80 000 inimest. Paljud põgenesid Haapsalust ja Läänemaalt. Meenutame aega, mis puudutas peaaegu kõikide eestimaalaste peresid ja täname neid, kes on abivajajad vastu võtnud.

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee