NAISKODUKAITSE LÄÄNE RINGKONNA MÄLESTUSPÄEV
28.04.2019

Naiskodukaitse mälestuspäeva tähistatakse 24. aprillile lähimal pühapäeval, milleks sel aastal on 28. aprill. Just 24.aprillil 1942 mõrvati Siberis Sosva surmalaagris naiskodukaitse juhtivatel kohtadel olnud liikmed Salme Noor, Alice Kuperjanov, Ebba Saral ja Alviine Rüütel Elfriede Maria Greenfeldt, Helmi Malla.

Tuhanded naiskodukaitsjaid represseeriti ja hukati terrorire˛iimi poolt. Traditsioon sai alguse 1998.a Tartust, kus Sosva surmalaagris hukatud endise Haapsalu jaoskonna esinaise Salme Noore poeg Heino Noor püstitas oma perekonna hauaplatsile mälestussamba meenutamaks kõiki represseeritud ning hukkunud naiskodukaitsjaid.

Meie, tänased naiskodukaitsjad väärtustame nende panust, oleme tänulikud oma organisatsiooni loojatele, kanname oma hinges ja tegevustes neid väärtusi, mida meie eelkäijad pühaks pidasid.

Meie mäletame ja mälestame.

Mälestamine toimub Haapsalu toomkirikus, kell 11:00.

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee