KRISTO HÜDSI – IMED KINNITAVAD MEIE USKU

Kristo Hüdsi seati 9. detsembril Haapsalu toomkirikus koguduse abiõpetajaks. Haapsalu koguduse abiõpetaja Kristo Hüdsi on kui mitte kõige noorem, siis kindlasti üks nooremaid kirikuõpetajaid Eestis – 15. detsembril saab ta 30.

Ajalehele Eesti Kirik antud intervjuus küsimusele "Mida tahad koguduses muuta?" vastas Kristo Hüdsi nii:
"Suuremad muudatused tulevad järgmisest aastast. Tahan olla inimestele rohkem kättesaadav, olla rohkem aega kantseleis. Esialgu jääme küll Paliverre elama, aga tulevikus oleks parem, kui õpetaja elab koos perega kohapeal.
Toetan Lääne-Nigulas oma abikaasat, ta on seal koguduse aktiivne liige, vastutab peretöö eest. Ta tahab selle töö aasta lõpus üle anda."

Oma loo õpetajaks saamisest ja oma perest jutustab Kristo Hüdsi detsembrikuu Johannese sõnumites.

Johannese Sõnumites ütleb Kristo Hüdsi oma lähema aja plaanide kohta nii:

"Üks peamisi küsimusi on, kuidas hakkame jagama piiskop Tiit Salumäega ülesandeid. Tema ressurss kulub piiskopiülesannete täitmisele, minu vastutus koguduse teenimisel kasvab. Kirikus on tööd palju, aga tegijaid vähe. Pean lähiajal tegema oma elus muudatusi. Täiskohaga palgatööd Pal-Klaasis ei jõua ma tõenäoliselt enam teha. See on suur muudatus minu ja kogu pere elus. Koormust tuleb vähendada, sest kogudus vajab õpetajat rohkem kui ainult laupäeval ja pühapäeval. Praegu käin argipäeviti palgatööl ja nädalavahetusel teen koguduse tööd. Kuigi kaua ma nii ei jõua. Pean ka perele mõtlema. Kui muud tööd saab mingil määral reguleerida ja delegeerida, siis isa ja perepea rolli ei asenda keegi. Pean leidma kesktee. Minu abikaasa on väga toetav. Kui ta näeb, et vajan aega, leiab ta tunni või paar, et saan ratta selga istuda ja auru välja lasta. Loodan, et Jumal annab mulle tarkust toime tulla."

Soovime palju õnne Kristole tema sünnipäeval ja õnnistust koguduse õpetajana.

Ajaleht Eesti Kirik täispikka artiklit loe siit »

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee