TALLINNA PIISKOPLIKUS TOOMKIRIKUS PÜHITSETI AMETISSE NELI VAIMULIKKU

Kristo Hüdsi ametisse pühitsemisel

Laupäeval, 3. novembril pühitses peapiiskop Urmas Viilma Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus preestriks diakonid Siimon Haameri ja Toivo Treibluti ning Kristo Hüdsi ja Timo Švedko.

Enne jumalateenistust andsid kandidaadid toomkiriku vana käärkambri alatari ees käsi Piiblil ametivande, mille võtsid vastu peapiiskop Urmas Viilma ja piiskopid Joel Luhamets ning Tiit Salumäe.

Pärast ametivande andmist sammusid õpetajaameti kandidaadid ja vaimuliud pidulikus protsessioonis kirikusse. Ametisse pühitsemisel assisteerisid peapiiskopi titulaarpraos Eenok Haamer ja praostid Mart Jaanson, Leevi Reinaru, Jaan Tammsalu ning Ants Tooming.

Püha evangeeliumi (Jh 15:1-5) luges Tartu praost Ants Tooming. Usutunnistuse luges kogudus koos titulaarpraost Eenok Haameriga. Ordinatsioonilaulu „Oh Looja Vaim, nüüd hingesse“ (KLPR 130) järel algas ametisse pühitsemine ordinaatorite esitlemise, tõotuste andmise, pühitsemispalve ja käte pealepanemisega.

Kirikupalve pidasid õp. Joel Siim ja neli uut õpetajat, viimased jagasid ka armulauda.
„Oh võtkem Jumalat“ (KLPR 302) kõlas võimsalt vana kiriku võlvide all tähtsa sündmuse kinnituseks.

Kristo Hüdsi (29) oli Lääne-Nigula koguduse jutlustaja (al.2013). Lisaks töötab AS Pal-Klaas klaasitöötlejana. Abielus, poja ja tütre isa. Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu andis 16. oktoobril koosolekul üksmeelselt nõusoleku peapiiskopile Kristo Hüdsi määramiseks Haapsalu koguduse abiõpetajaks. peapiiskop Urmas Viilma määras Hüdsi Haapsalu koguduse abiõpetajaks alates 3. novembrist.

Lühendatult ajalehe Eesti Kirik artiklist "Toomkirikus pühitseti ametisse neli vaimulikku", 7.november 2018

Täispikka Eesti Kiriku artiklit loe siit »

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee