JOHANNESE SÕNUMID: SÕPRUSPÄEVADEST 2013.

Haapsalu koguduse sõpruspäevad toimuvad 24.-26. mail 2013. Eelmised sõpruspäevad toimusid 25.-27.10.1996. Sõpruspäevad algavad reedel, 24.05.2013 muusikalise õhtupalvusega Jaani kirikus. Laupäeva hommikupoolikul toimub sõprade ümarlaud eesmärgiga saada ja jagada informatsiooni Haapsalu koguduse ja meie sõpruskoguduste elust ja tööst, käsitleda koostöö tulevikku ning arenguperspektiive. Toomkirikus on lauluproov koos külaliskooridega. Õhtupoolikul on ekskursioonid ja töötoad. Päev lõpeb ühise kontserdiga toomkirikus. Pühapäeval on pidulik jumalateenistus toomkirikus ja kirikukohvi. Praeguseni on teatanud oma osalemisest koguduste esindajad Soomest, Rootsist ja Saksamaalt, 80 külalist.

Sõpruspäevade toimumiseni jäänud aega soovime kasutada sõpruskoguduste tutvustamiseks. Selleks, et sõpruspäevadel osalejad saaksid meie lugejatele tuttavaks, oleme palunud ajavahemikus jaanuarist juunini kirjutada Johannese Sõnumite juhtkirjad ja koguduse lühitutvustuse sõpruskoguduste ja partnerpraostkonna esindajatel. Jaanuaris on juba lugeda Haaga (Soome) koguduse õpetaja juhtkiri ja tutvustus. Veebruaris ootame juhtkirja Haningest (Rootsi), märtsis Korsnäsist (Soome), aprillis Loviisast (Soome), mais Schmalkaldenist (Saksamaa) ja juunis Rendsburgist (Saksamaa).

Ürituse korralduskulude katteks oleme plaaninud jaanuarist maini korraldada pühapäevastel jumalateenistusel sihtotstarbelisi korjandusi. Samuti tahame neil pühapäevadel kirikupalves mõelda oma sõpruskogudustele ja partnerpraostkonnale. Soovi korral olete teretulnud meie eeskuju järgima. Kavas on pakkuda külalistele, kes seda soovivad, ka kodumajutust. Kellel on võimalik külalisi majutada, palun sellest teatada koguduse kantseleisse. Ootame koguduse liikmete abi sõpruspäevade korraldamisel!