HAAPSALU TOOMKIRIKUS SAAB KUULATA MUUSIKALIST DRAAMAT „MARTIN LUTHERI JA KATHARIINA LUGU“

Laupäeval, 10.novembril kell 19:00 Haapsalu toomkirikus tuleb ettekandele muusikaline draama „Martin Lutheri ja Kathariina lugu“.

Õpetaja Tiit Salumäe ütleb oma Facebook lehel: "Tere tulemast Haapsalu toomkirikusse erakordselt huvitavale õhtule 10. novembril kell 19."

Teose autor ja lavastaja: Tuovi Putkonen, muusika Suvi af Hällström, koreograaf Titta Tunkkar, dirigent Paula Jokinen.
Kaasa teevad: vokaalsolistid Maria Linde, Martin Luther  - Marko Putkonen. Katherina von Bora (Käthe): Suvi af Hällstrom, Mikael Agricola: Karl af Hällström. Lutheri lapsed: Ninni, Daniel, Lianna ja Vili Selin. Hanekaupmehed: Keijo Liski ja Timo Noroviita. Margareta (Lutheri ema) Reeta Rossi. Muusikud: viiul Elina Mieskolainen, altviiul Anette Grevberg, tšello Jorma Ojanperä.

Loviisas kanti teose ette novembris 2017, nüüd on seda võimalik kuulata Haapsalu toomkirikus.
Organist Lia Salumäe ütleb muusikali kohta:
„Haapsalu toomkooril oli huvitav ja omanäoline kontsertreis sõpruskogudusse Loviisa (Soome), kus toimus reformatsiooni 500. aastapäeva pidulik tähistamine.  Kontsert ei olnud mitte traditsiooniline vaid oli muusika- ja sõnalavastus pealkirjaga "Reformatsioon elab".  Etendus maalis kuulaja ette elava pildi Martin Luterist kui usupuhastajast, reformaatorist aga ka armastavast abikaasast ja hoolivast isast. Lavastuses oli tolle aja muusika. Kandsime ette Martin Luteri koraale Bachi seades ja Schützi motetti topeltkooridele. Koorid oli riietatud ajastu kohaselt. Lavastusse olid kaasatud ka elukutselised näitlejad ja muusikud. Kontsertetendus toimus Martin Luteri sünnipäeval, 10. novembril. Muljed on väga võimsad ja etendus oli liigutav. Loodame, et meil  õnnestub koos Loviisa rahvaga see teos ette kanda ka Haapsalus."

Ajalehe Eesti Kiriku 7.11. antud intervjuus kinnitab Lia Salumäe: "Etenduse kaudu muutub lähedasemaks nii ajalugu muutnud reformatsiooni kui ka kahe inimese armastuse lugu Etendus maalib kuulaja ette elava pildi Martin Lutherist kui usupuhastajast, reformaatorist, aga ka armastavast abikaasast ja hoolivast isast."

Kontsert annetusega. Olete oodatud kuulama!

Muusikalise draama plakatit näed siit (.jpg) »

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee