LEERIKOOL ALUSTAB

Haapsalu Jaani kirik, altar

Sügisel alustava leerikursusega algab EELK Haapsalu Püha Johannese koguduses ühtlasi uus leerikooli aasta.
Tutvutakse piibli, kirikuõpetuse ja -ajalooga, kristliku eetika ning koguduse eluga. Kursus lõpeb leeripüha ehk konfirmatsiooniga, mille kaudu saab leerikooli lõpetanu koguduse täieõiguslikuks liikmeks. Leeritatu võib osaleda armulaual, saada ristivanemaks, lasta abielu laulatada ja kandideerida koguduse juhtorganitesse. Peale eelnimetatu on leerikoolis osalemine ka hea võimalus arutleda elu ja igavikuliste küsimuste üle. Tunde viivad läbi koguduse vaimulikud ja teised kaastöölised.

Esimene kokkusaamine on 21. oktoobril kell 10 enne jumalateenistust Jaani kirikus, siis lepitakse kokku leeritundide ajad ning tutvustatakse õppematerjali.
Leerikursuse tasu on 40 eurot.

Täpsemat teavet leerikooli kohta saab õpetaja Tiit Salumäe (tiit.salumae@eelk.ee; 528 0635) või kursuse juhendaja Kristo Hüdsi (crysto61@gmail.com; 5695 2758) käest.
Tere tulemast leerikooli!

Heade soovidega
Tiit Salumäe
õpetaja