HAAPSALU TOOMKIRIKUS TOIMUB BERLIINI TOOMKIRIKU KOORI KONTSERT „DONA NOBIS PACEM“

L, 08.09.2018 kl 19:00 toimub Haapsalu toomkirikus Berliini toomkiriku koori kontsert „Dona nobis pacem“.

Berliini toomkiriku koor on kogudusteülene harrastuskoor. Koor esitab peamiselt oratooriume, passioone ja kantaate barokist tänapäevani ning astub sageli üles a cappella muusikaga toomkiriku jumalateenistustel. Alates 2003. aastast juhib toomkoori Tobias Brommann.

Berliini toomkiriku koor asutati pärast Berliini müüri ehitamist 1961. aastal. Selle algse liikmeskonna moodustasid linna idapoolele jäänud Lepituskiriku koori lauljad, kelle kirik paiknes piiriribal, nii et seda ei saanud enam kasutada. Lisandusid veel teisedki müüri tõttu kodutuks jäänud koorilauljad. Kuni 1993. aastani, kui sõjas purustatud Berliini toomkirik taas sisse õnnistati, laulis Berliini toomkoor erinevates Berliini kirikutes.

Kooril on ligikaudu 180 liiget, kelle seas on kõigi elukutsete esindajaid. Lauljate suure hulga tõttu on hädavajalik jagada neid eri projektide tarvis väiksemateks koosseisudeks: alates viiest lauljast väikestes a cappella rühmades kuni rohkem kui saja osalejani suurte oratooriumide puhul.

Kontsertreisid on viinud koori Iisraeli, Transilvaaniasse, Rootsi ja teistesse Euroopa riikidesse. Koor on salvestanud mitu CD-d, niihästi jõululaule kui ka toomkiriku endise kantori Albert Beckeri teoseid, Genfi psaltri muusikat jm.

Berliini toomkiriku a cappella koori esimene kontsertreis Baltikumi leidis aset 1992. aastal, kui külastati Leedut. Järgmine reis toimus 2009. aastal. Oktoobris 2013 andis koor kontserte Vilniuses, Marijampolės, Kaunases, Tauragės, Šilutės ja Kretingas.

Septembris 2015 külastas koor esimest korda Lätit (Riiat ja Kuramaad). 2018. aasta sügisel on kavas anda vaimulikke kontserte Eestis.

Haapsalus tuleb ettekandel  Heinrich Schütz, Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn Bartholdy, Knut Nystedt.

Sissepääs vaba.

Olete oodatud kuulama!

Berliini toomkoori plakat (.jpg) »

Loe ka Lääne Elu artiklit »