SÕPRUSKOGUDUSTE PÄEVAD 2018

Haapsalu koguduse suhted sõpruskogudustega on kestnud ligi 30 aastat. Sellesse perioodi mahuvad suured poliitilised muutused ja arengud. Sõprussuhted on tuginenud ühisel usul, mis on sõprussuhete „kullaproov“. Praegusest rahutust ja kiiresti muutuvast ajast ei jää puutumata ka kirikud. Oikumeenilised suhted on ühtaegu võimaluseks, aga ka väljakutseks. Kristuse kirik on alati elanud pidevate muutuste keskel, olles ka ise muutuste põhjustaja, soodustaja või elluviija. Mida tugevam on kristlaste ühtsus ning kirikute koostöö, seda suurem on meie võime praeguse aja väljakutsetele vastata.
Sõpruspäevade raames toimub Haapsalu Jaani kirikus 25. augustil konverents Muutuvad ajad, stabiilsed suhted“. Konverentsi avab piiskop Tiit Salumäe. Moderaatoriks on Liina Põld. Sissejuhatava kõne peab peapiiskop Urmas Viilma. Peaettekande teemal „Konfliktist koostööni. Luterliku ja katoliku kiriku suhted“ peab piiskop emer. dr. Eero Huovinen (Soome). Pühapäeval 26. augustil kell kl 11 on sõpruspäevade ja hõbeleeri jumalateenistus armulauaga toomkirikus. Jutlustab piiskop emer. dr. Eero Huovinen.

Pikemalt loe ajalehest Eesti Kirik »

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee