ÕPETAJA TIIT SALUMÄE JÕULUTERVITUS.

Jõuluks 2012

ÕIGEL AJAL ÕIGES KOHAS

Aga kui aeg sai täis, läkitas Jumal oma Poja... Gl 4:4

Üheks tänapäeval enim kasutatud väljendiks on – mul on nii kiire, mul ei ole aega. Kas on viga selles, et me tahame teha liiga palju ega oska õieti aega planeerida, teisi sõnu - oleme liiga kärsitud ega oska elada koos ajaga. Rapsimine ja kiirustamine aga kulutavad meid ja meil on oht teha vigu. Selge on, et niisugune elu toob kaasa tarbetu stressi ja see lõpeb läbipõlemisega.

Jõulude puhul võime tunda erinevust jumaliku ja inimliku aja kasutuse vahel. Jumal tegutseb kindla rütmiga. Ta kasutab aja ja koha määramiseks ka maiseid otsustajaid. Jõulupühade puhul tuletame meelde sündmusi, mis leidsid aset paar tuhat aastat tagasi Palestiinas. Rahvaloendus Rooma riigis, kui igaüks pidi minema ennast kirja panema oma päritolu järgi, toimus just vajalikul ajal. Maarja ja Joosepi teekond Naatsaretist Petlemma oli just nii pikk, et jõuda õigeks ajaks pärale. Inglid kuulutasid karjastele Jeesuse sündimist. Jõulutähte näinud Idamaa targad võtsid ette pika teekonna ja jõudsid õigeks ajaks Petlemma.

Jõulusooviks on ilus öelda – rahulikke jõule. Küllap on meie isiklik kogemus, et õiges rütmis elades oleme õnnelikud. Mis võib meid siis takistada õiget jõulurahu tunda? Vahest on see liigne muretsemine väliste asjade pärast, näiteks kingituste ostmine. Hea on sättida kõik ettevalmistused nii, et saaks tunda õiget jõulurahu.

Armas Läänemaa rahvas! Soovin teile kõikidele - igasse kogukonda, kogudusse, kodusse, kooli, asutusse imelist jõuluvalgust ja armu, et me võiksime olla ürgse jõuluvalguse kandjad.  Kajagu jõulukellade heli ka nendele, kellel on muret, kurbust lootusetust ja leina. Tänapäeval, nii nagu muistegi vajab inimene valgust, vajab soojust. vajab armastust. Jõulukellad kutsuvad meid kõiki kirikusse. Kõikide jõuluteenistuste ajad olid kirjas Lääne Elu kuulutuste rubriigis. Jõuluõhtu jumalateenistus, mis kantakse sellel aastal Eesti Televisioonis üle Lääne-Nigula kirikust algab jõululaupäeval kell 17. Jutlustab peapiiskop Andres Põder.

Jõulurahu soovides

Praost Tiit Salumäe

/Tervitus ilmus ajalehes "Lääne Elu" 22.12.2012.