ELY KATEDRAALI KOORI KONTSERT

Haapsalu toomkirikus kolmapäeva, 11. Juulil kell 19.00, esineb Ely Katedraali poistekoor Inglismaalt.

Paljud Inglismaa tuntud muusikud on alustanud oma loometeed mõne katedraalikoori lauljatena. Selles pole midagi imestamisväärset, sest  professionaalsus on olnud kõigi inglise katedraalikooride ühine tunnusmärk. Praegusesse Ely koori kuulub maksimaalselt 22 laulupoissi ja kuus täiskasvanud meeslauljat, kelle ridu  pühapäeviti ja pühade ajal täiendatakse lisalauljate ja vahel ka instrumentalistidega. Kõik poisid on King´s Ely internaatkooli õpilased. Nad elavad koos kooli koorimajas ja harjutavad  kuuel päeval nädalas.

Lisaks igapäevastele proovidele ja  tavapärastele esinemistele  on hiilgava muusikalise tasemega Ely Katedraali koori kutsutud osalema ka mitmesugustel muudel üritustel.  Koor on teinud koostööd maailmakuulsate artistide, orkestrite ja ansamblitega nagu  Jose Carreras, James Bowman, Birminghami Linna Sümfooniaorkester, kammerorkester “The Britten Sinfoni”, orkestriga “The Orchestra  of St. John´s”, Smith Square, ansambel “Brandenburg Consort” ja  Londoni Linna Sümfooniaorkester. Poisid ja mehed on lindistanud arvukalt CDsid ning neid kuuleb sageli BBCs ja televisioonis. Koor on esinenud tuhandetele inimestele katedraalis ja mujal korraldatud kontserditel.

Koori jaoks on suursündmuseks välisreisid. Laulmas on käidud Ameerikas, Kanadas ja Hispaanias, Norras ja Prantsusmaal. 2015. aastal oli koor kutsutud esinema  Krakowi Muusikaakadeemia korraldatud kirikumuusikute konverentsile ning 2016. aastal külastati Viini, Bratislavat ja Budapesti.

Olete kõik oodatud kontserdile!

ELY Katedraali koor (.pdf) »

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee