LAULSIME LOOJALE KIITUST

„Nüüd, ristirahvas, laula sa ja ole väga rõõmus
ning Isa kiida, ülista, sest suur on tema heldus!“

Täna, laupäeval 02.06., laulsid koguduse koorid EELK Lääne praostkonna – ja laulupäeval Nõval. Päev algas jumalateenistusega Nõva Püha Olevi kirikus, kus teenisid praost Leevi Reinaru, abipraost Lembit Tammsalu ja praostkonna vaimulikud. Järgnes mälestushetk Vabadussõja mälestusmärgi juures, mille peal on kõigi 20. sajandi esimese poole sõdades hukkunute nimed; lauldi koos „Hoia Jumal, Eestit“ ning seejärel siirduti Nõva kooli õuele, kus toimus praostkonnapäeva teine osa: laulupäev.

Laulupäeval astus üles Kullamaa Muusikaseltsi Vaskpillide ansambel Loit Lepalaane juhtimisel; Aino Arniste, kes tõi peolistele lustaka „Josephine Loo“ ja esinesid:

• Nõva koguduse koor, dirigent Danguole Tamberg;
• Kullamaa koguduse koor, dirigent Ivi Küla;
• Lääne – Nigula koguduse ansambel Doxa, dirigent Helle Reinaru;
• Ridala koguduse koor, dirigent Lia Salumäe;
• Haapsalu koguduse Toomkoor ja segakoor, dirigendid Lia Salumäe ja Sirje Kaasik.

Meeleoluka etteastega esines rahvatantsurühm Oru Marid, kes läbi tantsu andsid edasi sõnumi – Looja, hoia meie kodusid.

Südamest tänu meie headele dirigentidele Liale ja Sirjele, et koguduse koorilauljad said tunda rõõmu praostkonna koorilauljatega ühislaulmisest ja oma armastatud lauludega laulda Loojale kiitust. Aitäh, Sirje, Sinu ilusate laulude eest, mis ka täna kõlasid ühisel laulupäeval ja aitäh Sulle, Lea,et Sa kirjutasid lauljatele rahvapärase koraali "Ma usun Jumalat". Koorilauljad, suur tänu teile tulemast ja laulmast. Ilma teie lauluta ei oleks olnud seda imelist laulupäeva.  Tänu kõigile, kes aitasid kaasa, et meil oli üks lõpmata tore praostkonna- ja laulupäev.

„Püha, püha, püha oled, meie Looja, kiidulaulud kostku Sulle, nüüd ja lõpmata“.

Uute laulmisteni!

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee