LÄÄNEMAA AASTA EMA ON LIA SALUMÄE.

Läänemaa aasta ema 2018 on haapsallanna, 5 lapse ema Lia Salumäe.
Lia Salumäe on töötanud 42 aastat EELK Haapsalu Püha Johannese koguduses muusikajuhi, organisti ja koorijuhina, koolitanud noori organiste.
Koos abikaasa piiskop Tiit Salumäega on üles kasvatatud viis last, kelle peredes omakorda kasvab kokku üheksa last.
Kõik Salumäede lapsed on õppinud muusikakoolis, tütred Mirjam ning Lea on käinud ema jälgedes ning nende töö on seotud muusikaga – Mirjam elab Lõuna-Saksamaal ja töötab viiuliõpetajana, Lea Soomes Seinäjoel kirikumuusikuna.
Lia jaoks on pere ja kodu alati esimesel kohal, lapsed ja lapselapsed suurimaks rikkuseks. Kuigi lapsed on juba suured ja kogu perekonnaga kokku saadakse harva, väärtustab Lia neid hetki väga. Tütar Maria sõnul on ema andnud kõigile lastele edasi oskuse väärtustada kodu ja perekonda, usu jumalasse. Koos usuga tulevad ka armastus, hoolimine ja turvatunne, tülitsemisele järgneb alati leppimine.

Loe pikemalt ajalehest Lääne Elu »