EELK HAAPSALU PEREKESKUS ON AVATUD JA OOTAB SIND!

EELK Haapsalu Perekeskuse avamine 18.01.2018

EELK Haapsalu Perekeskuse avamispäeval oli neli tosinat partnerit ja toetajat.

Tervitussõnad andsid edasi riigi ja valitsuse poolt Andres Ammas ja sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt, Haapsalu linna poolt oli tervitamas aselinnapea Kaja Rootare, EELK Lääne praostkonna poolt Tiina Võsu ja EELK, Konsistooriumi Diakoonia talituse poolt Avo Üprus ja Kadri Keskküla ning EELK Haapsalu Perekeskuse tegevust õnnistas piiskop Tiit Salumäe. Julgustamas ja toetamas olid EELK Haapsalu Perekeskust ka SA Läänemaa Haigla juht Tõnis Siir, Läänemaa Naiste Tugikeskust Leili Mutso, Ohvriabi osakonna Lääne piirkonna juht Laura Siht, Haapsalu politseijaoskonna juht Andrei Taratuhin jt.

Kohapeal sündmust kajastasid ERR, Ajaleht Eesti Kirik ja Lääne Elu.

See on suur samm laienevale Perekeskusele ning teie kõigi toetus on olnud ja on oluline. Suur tänu EELK Konsistoorumile Diakoonia talitusele Sempre projekti kaudu õla alla panemisel eest!.

Meie eesmärgiks on toetada neid, kes ühiskonnas abi kõige enam vajavad. Et teenus oleks kättesaadav ka vähekindlustatud peredele, on toeks Haapsalu linn – kui pere vajab tasuta või osaliselt tasuta teenust, st kui tal ei ole võimalik maksta nõustamisteenuse eest 30 eurot tund (45-60 min), siis on võimalik pöörduda taotlusega linnavalitsuse poole.

Perekeskusesse saab aega broneerida läbi kodulehe www.perekeskus.eu või helistades Haapsalu üksuse telefonile +372 56 24 36 39. Meie pereterapeut Kairit Kivimäe võtab vastu perenõustamisele neljapäevati ning nõustaja ja hingehoidja Mirjam Tinno kolmapäeviti. Ja kui seal on vaja lisajõudu ja nõu, siis tuleb appi traumaterapeut Tiina Kütt.

Suur tänu EELK Haapsalu Püha Johannese kogudusele, kes lubab kasutada oma ruume.

“EELK Perekeskus saab olla inimestele lootuse sümboliks. Oleme siin selleks, et inimesed ei oleks üksi, vaid tajuksid, et nende ümber on toetusvõrgustik,” ütles EELK Perekeskuste juht Pia Ruotsala.

„Kõiges Su Kõrval“

Mirjam Tinno

Haapsalu Perekeskuse juht

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee