SÕPRUSKOGUDUSE ÕNNITLUS EV 100

EV 100 eel saabus Haaga koguduselt kaunis õnnitlus. Aitäh, head sõbrad Haaga koguduses! Kiitos rakkaat ystävät onnitteluista!

Lugupeetud piiskop Tiit Salumäe
EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus

Meie kallid Eesti sõbrad!

Meie mõtted on suunatud 100 aasta sünnipäevajuubelit tähistavale Eesti Vabariigile. Meie Soomes tunneme lähedast ühendust meie sugulasrahvusega. Distants ei takista meid, sest Soome lahe ületamine on tänapäeval kerge ja mõlemapoolne liiklus on elav. On olnud ka teistsuguseid aegu ja eriti isiklike kontaktide tähendus ühendusepidamises on olnud suur.
Meie ühised juured on vundament, mille peale on olnud hea ehitada. Meie rahvaste iseloom on ka sarnane – tegemine on meile tähtsam kui tühi kõnelemine.

Eesti on maa, kus kohtuvad teineteisega nii nüüdisaeg ja traditsioonid kui ka aktiivne linnaelu ja ilus loodus metsade ja soodega. Eestlastele tähtsaks jõuvaruks on osutunud rahvuslik kultuur, millega soomlased on saanud tutvuda Tallinna laulupidudel ja erinevatel üritustel üle kogu maa.

Loovus ja leidlikkus on omadused, mis on Eestit edasi viinud argipäeva väljakutsete keskel. Vastupidavus ja sihikindlus on aidanud kaasa, arendades Eesti riigiks, milline see tänapäeval on. Eesti on kartmatult võtnud oma koha Euroopa riikide hulgas ja saavutanud häid kohti rahvusvahelistes võrdlustes. Eesti haridussüsteem, samuti kui Soome oma, tuntakse maailmas kõrgetasemelisena.

Juubeliaasta puhul Haaga kogudus Soomes tervitab soojalt oma sõpruskogudusi Eestis. Teil on põhjus olla uhked teie ilusa kodumaa üle.

Meie mõtleme tänutundega eriti nende peale, kes on mitte ainult osalenud Eesti ja Soome riikide ehitamises, vaid ka ühenduse loomises meie koguduste vahel. Soovime, et meie koguduste pikaajaline koostöö saaks jätkuda ka tulevatel aegadel.

Soovime õnne ja Issanda õnnistust nii teie maale kui ka sõpruskogudustele!

Helsingis 20.02.2018
Marja Heltelä