PAUL RUUDI KERGEMUUSIKAKOOR TULEB TOOMKIRIKUSSE LAULMA 3.12.2017

P, 3. detsember kl 11 I advendi jumalateenistus armulauaga. Teema: Sinu Kuningas tuleb alandlikkuses. Teenivad piiskop Tiit Salumäe ja Kalle Jätsa. Laulab Paul Ruudi Kergemuusikakoor. Juhatab Paul Ruudi. Organist Lia Salumäe (toomkirik). Kl 12 advendikontsert. Paul Ruudi Kergemuusikakoor. Juhatab Paul Ruudi. (toomkirik, vaba annetusega).

Paul Ruudi Kergemuusikakoor

Koori esimene proov toimus 1970.aasta jaanuaris. Seega oleme juba 47 aastat järjepidevalt tegutsenud.

Meie repertuaari on algusest peale kuulunud eesti ja maailma estraadi ningsvingimuusika klassika. Seaded koorile on teinud meie dirigent Paul Ruudi.

Koori koosseis on selle aja jooksul muidugi muutunud, kuid koori algkooseisust laulab meil veel 6 liiget.

Eesti autoritest oleme laulnud Raimond Valgre, Evald Vainu, Hans Hindpere,Kustas Kikerpuu jt laule. Nende aastatega oleme ära õppinud üle 400 laulu ja püüame neid aegajalt jälle esitada.

Kontserttegevus ei ole olnud eriti tihe. Paar- kolm esinemist aastas ja kindlasti kevadine aastapäevakontsert. On olnud ka mõned esinemised kirikutes. Eriti on meelde jäänud esinemised Otepää ja Harkujärve kirikutes.Meie repertuaaris ei ole palju kiriklikke jõululaule kuid usume, et lisaksnendele sobivad esitada ka rahulikud laulud talvest ja mõned ameerikast pärit jõululaulud.