SEGAKOOR NOORUS KUTSUB KONTSERDILE 9.12.2017

L, 9. detsember kl 16 advendikontsert. Segakoor Noorus. Dirigendid Maarja Helstein ja Taavi Hark. Kaastegevad Assia Cunego (harf) Anna-Liisa Eller (kannel). (Sissepääs annetusega; toomkirik).

Jõua, jõua, jõuluaega  Segakoor  Noorus  ootab  detsembris  kõiki  muusikasõpru  kontsertidele Jõua, jõua, jõuluaegaTallinnas ning Haapsalus.Kontsertidel  kõlavad  jõuluteosed  heliloojatelt  Benjamin  Britten  ning  Sander  Sokk.  Koos  koorigaastuvad üles instrumentalistid Anna-Liisa Eller (kannel) ning Assia Cunego (harf).

Kontserdi  nimiteose  Jõua,  jõua  jõuluaega,  segakoorile  ja  kandlele,  on  kirjutanud  noor  eestihelilooja  Sander  Sokk.  Pühadehõngulise  ja  pisut  rahvaliku  alatooniga  tsükli  aluseks  on  heliloojavalinud  talve-  ja  jõuluteemalised  tekstid  eesti  luuletajatelt.  Teos  on  kirjutatud  2017.  aastal  justkõnealuste kontsertide tarbeks. Helilooja ise räägib tekstide valikust:Tekste leida polnud lihtne. Lõpuks jäid sõelale kolm teksti (Henrik Visnapuu, Heljo Mänd ja Peep Ilmet), mis algul lihtsalt kõnetasid ehk kõige enam. Ega see valik nii teadlik olnudki, võib-olla rohkem intuitiivne. Seda suurem oli mu rõõm hiljem, kui mõistsin, et tegelikult rääkisid nad kõik jõuluootusest (küll natuke erinevalt) ja sobisid väga hästi ka omavahel.

Kontserdil  kõlab  ka  Benjamin  Britteni  jõuluteos A  Ceremony  of  Carols  (Jõulutseremoonia),koorile ning harfile. See teos on algselt (1942) loodud küll lastekoorile, kuid 1955. aastal kirjutashelilooja  Julius  Harrisson  sellest  kirjastuse Boosey&Hawkes tellimusel  seade  ka  segakoorile,  misneil kontsertidel kõlabki. Algselt jõululaulude kogumikuna ilmunud ning hiljem tsükliks vormunudteos  on  muusikaliselt  väga  eripalgeline  ning  selles  leiab  mõjutusi  inglise  rahvamuusikast.  Teosetekstideks  on  keskaegsed  jõululuuletused,  mis  pärinevad  inglise  luuleantoloogiast The  Englishgalaxy of shorter poems.

Nii  on  kahel  jõuluteemalisel  teosel,  mida  lahutab  loomisest  umbes  70  aastat,  ühiseidinspiratsiooniallikaid  –  oma  maa  rahvamuusika  ning  emakeelne  luule.  Helikeelelt  siiski  täiestierinevad, sobivad nad kontserdil suurepäraselt üksteist täiendama.

Kontserdid toimuvad 7. detsembril kell 19 Tallinna Peeteli kirikus ning 9. detsembril kell 16Haapsalu  Toomkirikus.  Koori  juhatavad  dirigendid  Maarja  Helstein  ning  Taavi  Hark.Sissepääs kontsertidele on tasuta.

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee