HAAPSALUS SÜÜDATAKSE ADVENDIKÜÜNAL ESIMESE ADVENDI LAUPÄEVAL.

Sel aastal toimub advendiküünla süütamine vanu traditsioone järgides esimese advendi laupäeval, mis seekord on 1. detsembril.

Õhtu algab kell 17  kontserdiga toomkirikus kus esinevad Haapsalu naiskoor Kaasike ja Kose naiskoor  Krõõt.
Alates kella 18 toimub esimese advendiküünla süütamine konvendihoone õuel (Väike linnus).

Tervitussõnad ütlevad linnapea Urmas Sukles ja Lääne praost Tiit Salumäe. Esinevad ka Haapsalu Linna Algkooli 70  laululast Inge Sinimeri ja Kristi Tammeniidu juhendamisel.

Lääne praost Tiit Salumäe sõnul toimus traditsiooniks saanud advendiküünla süütamine esialgu just esimese advendi laupäeval. „Tänaseks oleme esimest advendiküünalt süüdanud juba üle kahekümne aasta ning sellest on saanud linnarahvast ühendav sündmus,“ lisas Salumäe.

Kohaletulijatel tuleks kaasa võtta ka küünal või latern advendivalguse kojuviimiseks.

Tõnu Parbus

Haapsalu linna