KONTSERT 6. MAIL HAAPSALU TOOMKIRIKUS - VÄRVIKAS ROOTSI MUUSIKAKOLLEKTIIV - TIERP-SÖDERFORSI KIRIKUKOOR.

MUUSIKA MERE TAGANT

Taevaminemispüha ajal laulab Läänemaa kirikutes värvikas Rootsi muusikakollektiiv - Tierp-Söderforsi kirikukoor.

Lauljate kodukirik asub Stockholmist 150 km põhja pool ja peatselt 100-aastast juubelit tähistav 35-liikmeline segakoor teenib jumalateenistustel kaasa. Kuid see pole kõik, koor võtab aktiivselt osa kogukonna elust - annab kontserte ning täidab aastast aastasse traditsioonilisi ülesandeid nagu „kevade sisselaulmine“ volbriõhtul ja riigihümni laulmine Rootsi rahvuspühal. Kollektiivi näo kujundamisel on kindlasti kaalukas roll lauljate rõõmsal entusiasmil kuid ka koorijuhil - Niclas Axelsson on mees nagu orkester, kes mängib mitut pilli ja oskab lihtsast laulust meistriteose teha.

Paari aasta eest tekkis lauljatel suur huvi Eestimaa ja eriti siinse ajaloolise rootsi asustuse vastu. Nüüd sõidab kollektiiv Eestisse juba teist korda. Möödunud suvel viis Rootsi juurte otsimine nad Prangli saarele, kus esineti sealses Püha Laurentsiuse kirikus, sellel kevadel ootab ees Läänemaa reis.

Kontsertidel viiakse kuulaja Rootsi rahvamuusika lummavasse helidemaailma, millesse on põimitud ka Eesti viise. Kaasa mängivad instrumentalistid Mari-Ann ja Tonny Wikström viiulil ja võtmeharfil.

Kontserdid toimuvad 5. mail Lääne-Nigula kirkus ja reedel, 6. mail Haapsalu toomkirikus.

Külvi Kuusk