LÄÄNE-NIGULAS TULEB VANAMOODI PRAOSTKONNAPÄEV

Laupäeval, 4. juunil on Lääne-Nigulas 1920.-1930. aastate stiilis praostkonna päev, kuhu on oodatud koguduste liikmed ja laulurahvas.

Päev algab kell 11.30 oreli pooltunniga. Kontsert meenutab, et Lääne-Nigula orel on valmistatud 1926 ja tänavu oktoobris saab orelil 90 aastat. Keskpäeval on kirikus jumalateenistus, mida peetakse saja aasta taguse korra kohaselt.

Praostkonna sekretär Tiina Võsu selgitas, et praostkonna päeva mõte sai alguse organisti ja koorijuhi Lia Salumäe ettepanekust korraldada praostkonna laulupäev. „Kui juba koorirahvas on koos, siis võiks ka koguduserahvas tulla,” kirjeldas Võsu praostkonna päeva kujunemist.

Lääne-Nigulas on kaks korda varemgi peetud jumalateenistust vana aja moodi, seekordne on kolmas. „Võiks mõelda, et enne meid on ka elatud ja kogeda, kuidas toona jumalateenistusi on peetud,” lisas Võsu. Pärast teenistust on puhkpillimäng, supisöömine ja vanaaja mängud lastele. Müüakse

kohalikku käsitööd, nii et koguduste käsitöömeistrid on laadale oodatud. Iga kogudus paneb välja oma stendi. Päeva lõpetab kooride õuekontsert ja ühislaulmine. Lauljaid on oodata saja ringis.

„Riietus võiks olla ajastule kohane,” soovitas Võsu, „aga sobivad ka rahvarõivad.”

Lehte Ilves