LASTELAAGER - TULE RÄNDAMA.

4. – 6. augustil leiab aset meie tänavune lastekiriku laager, sedakorda Ridala koguduse pastoraadis, Ridala kirikus ja selle ümbruses. Laager toimub koostöös Haapsalu, Ridala, Martna ja Vormsi kogudustega. Ootame laagrisse kõiki oma koguduse ja lastekiriku lapsi.Laagri teema “Tule rändama!” on seotud tänavuse Maarja-aastaga “Kaheksa sajandit Maarjamaad”, mis kutsub tutvust tegema Eestimaa pühapaikadega. Ridala Püha Maarja Magdaleena kirik on selleks välja valitud koht. Laagrisse on oodatud piiskop Tiit Salumäe koguduste lapsed koos vanematega.

Laagris õpime tundma nelja kiriku kaitsepühakut: evangelist Johannest, Norra kuningat Olavit, pühak Martinit ja Jeesuse jüngritega koos rännanud Maarja-Magdaleenat. Räägime palvest ja palverännust ning asutame end ka ise palverännakule, käies keskaegsete palverändurite jälgedes. Ridala kirik on olnud palverändurite väga oluline peatuspaik. Laagri eesmärk on tutvustada erinevaid palveid, näiteks Meie Isa palvet, hommiku- ja õhtupalveid, eestpalveid, tänupalveid, söögipalveid. Laagripäevadesse mahuvad ka lood palverännu traditsioonist ning „Kaheksa sajandit Maarjamaad“ ideest ja mõttest, Eestimaa ristiusustamise ajaloost.

Tegevust jätkub nii tuppa kui ka õue, kirikusse, kirikuaeda ja palverännurajale. Loomulikult ei puudu laagrist laul ja mäng, lõkkeõhtu ja öökino. Lapsi ootab vahva ja vaheldusrikas programm. Palume, et Taevaisa kingiks meile ka ilusa ilma ja palverändurite seiklused võivad alata!

Laagri osavõtumaks on 10 eurot. Kui ühest perest on tulemas kaks või rohkem last, saame teha hinnasoodustust. Registreerida saab Haapsalu koguduse kantseleis, tel. 4737167 või e-mail: haapsalu@eelk.ee

Informatsiooni jagavad: Küllike Valk (58093633) ja Maria Strauss (53583276)