KREEGI PÄEVAD 2015.

KREEGI PÄEVAD.

I päev - 13. juuni kell 20 Haapsalu toomkirikus

Haapsalus on taas aeg mõelda Cyrillus Kreegile, eriti veel kui detsembris täitus tema sünnist 125. aastat. Kreegi loomingut on interpreteerima kutsutud sel aastal ansambel Vox Clamantis, kelle kavas on peale Kreegi seatud rahvakoraalide ka liturgiline muusika ning mõned Taaveti laulud. Laulude vahele on põimitud Marco Ambrosini nyckelharpa ning Anna-Liisa Elleri kandleimprovisatsioonid.

II päev - 14. juuni kell 21, Haapsalu toomkirikus

Kreegi päevad jätkuvad õhtuses ilus muusikaga segakoorile ja keelpilliorkestrile Rahvusooperi Estonia noore dirigendi Kaspar Männi juhatusel. Kreegi vaimulike rahvaviiside seadete kõrval tulevad ettekandele teosed heliloojatelt, kelle loomingus on eesti rahvaviisidel oma kindel koht. Rahvaviisidel põhinevad nii Tõnu Kõrvitsa keelpilliorkestriteos „Thule eleegiad“ kui ka kontserdi nimilugu, Pärt Uusbergi „Õhtu ilu“ segakoorile, ansamblile ja keelpilliorkestrile.