PIISKOP TIIT SALUMÄE SEATKSE AMETISSE

Täna, 1. mail kell 12 algaval jumalateenistusel Haapsalu Toom-Niguliste kirikus seatakse Tiit Salumäe kohale Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskopina.Ametisse seab peapiiskop Urmas Viilma kaaspühitsejateks peapiiskop emeeritus Andres Põder ja piiskop Einar Soone. Assisteerib piiskop Joel Luhamets.

Haapsalu Püha Johannese koguduse õpetajana jätkav piiskop Tiit Salumäe asub teenima EELK Lääne piirkonda ja eestikeelset diasporaad Euroopas. Lääne piirkonda kuuluvad Lääne praostkond, Lääne-Harju praostkond ning eestikeelsed kogukonnad Euroopas ja Venemaal.

Tiit Salumäe sündis 1951. aastal Tartus. Õpetajaks ordineeriti ta 5.oktoobril 1975. Alates 1975. aastast on ta olnud Haapsalu Püha Johannese koguduse õpetaja. Ta on teeninud ka Noarootsi, Ridala, Vormsi, Lihula, Hanila, Karuse, Martna ja Nõva kogudusi. Väljaspool Eestit on ta teeninud Vancouveri Peetri, Baltimore’i Markuse, Washingtoni Markuse, Seabrooki ning Puškini luterlikku kogudust.

Tiit Salumäe oli Lääne abipraost aastatel 1982-1992 ning praost 1992-2015. Ta on olnud konsistooriumi assessor aastatel 1994-2015, Välis-Eesti piiskopkonna konsistooriumi assessor aastatel 2012-2015.

Tiit Salumäe pühitseti piiskopiks 23. aprillil 2015.

Eva-Liisa Luhamets

EELK Konsistoorium

Rahvusvaheliste ja avalike suhete assistent