LOE VÄRSKEID JOHANNESE SÕNUMEID - APRILL 2015

Oma kaaskirjas kirjutab õpetaja Tiit Salumäe:

Saadan välja aprilli kuu Johannese Sõnumid ja see ei ole aprillinali. Loodan, et leiad siit huvitavat lugemist.
Käesolevat nädalat nimetatakse Suureks Nädalaks ehk Vaikseks Nädalaks. Soovin, et pühitseme seda asjakohase tõsidusega.
Olen paaril korral võinud veeta pühadenädala Jeruusalemmas, käia läbi Via Dolorosa kannatustee  ja lasta oma silmade eest läbi maailma muutnud nädala sündmused.
Sama rahvas, kes tervitas Messiat palmipuude pühal, hüüdis Suurel Reedel „Poo risti! Poo risti!“ Niisugune muutlik meel ei ole kahjuks omane ainult Jeruusalemma rahvale.
Nädal lõpeb aga ülestõusmise valguse süütamisega Jaani kirikus ja protsessiooniga toomkirikusse, kus pühitseme armulaua ja ristime leeri tulijaid.
Kristuse võit surma üle on lõplik, kui me oleme Kristusega ristimises maha maetud, oleme koos temaga igavese elu osalised.

Nüüd üle maade, merede
suur, kallis sõnum, sõua!
Suust suhu, rahvalt rahvale
maailma äärde jõua!
Nüüd Kristus hauast tõusnud on,
Ta päralt võit ja elukroon,
Ta surmalt võimu võitis. (KLPR 111:4)

Head lugemist ja õnnistatud pühi!
Kristus on üles tõusnud!
Tõesti ta on ülestõusnud!

Loe siit »