MAARJAMAA 800. PALVERÄNNAKUD AJAS JA VAIMUS

Seoses Maarjamaa 800 teema-aastaga toimub laupäeval, 16. mail 2015 Haapsalu Jaani kirikus ja toomkirikus rahvusvaheline palverännupäev „Maarjamaa 800. Palverännakud ajas ja vaimus.“

Palverännupäeva eesmärk on arutleda palverännukultuuriga seonduvate aktuaalsete teemade üle. Kaardistada Eesti palverännukultuuri hetkeseis, peamised probleemid ja (sõlm)küsimused selle edendamisel. Ühtlasi soovime pakkuda palverännakutest huvitunuile võimalust teha põhjalikumat tutvust palverännukultuuri kui ühe rändamise ja usulise fenomeniga.

Ettekannetega esinevad valdkonna parimad asjatundjad – nii teoreetikud kui ka praktikud. Lisaks toimuvad paneelvestlused ja töötoad. Räägime palverännakutest kui kultuurilisest ja religioossest fenomenist ning palverännakute üldistest suundumustest. Heidame pilgu Maarjamaa palverännakutele ja palverännuteedele ajaloos ja tänapäeval, jagame praktilist ja aktuaalset teemat palverännakutest.

Päev algab kell 10.00 Jaani kirikus. Kell 16.30 teeme ühise lühirännaku Haapsalu piiskopilinnuses ning 18.00 peame palverännupäeva lõpetava vesperi toomkirikus.

Kokkusaamise korraldavad EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus, Eesti Jaakobitee Sõprade Selts, Pirita kloostri sõbrad.

Palverännupäevast on oodatud osa võtma kõik, keda palverännakud huvitavad.

Huvilistel palume täpsustavate küsimuste või registreerumise soovi korral ühendust võtta praostkonna vikaarõpetaja Kristel Engmaniga (kristel.engman@eelk.ee, 5289527).