Vaata pilte »

XII SOOME-UGRI VAIMULIKE KONVERENTSI KÜLALISED OLID HAAPSALUS

Tartus toimus 26.-30. septembrini XII Soome-Ugri vaimulike konverents.

Seekordne kokkusaamine on juubelihõnguline, sest 75 aastat tagasi, 1937. aastal toimus esimene soome-ugri vaimulike konverents Ungaris Budapestis. Konverentsi korraldajamaad ongi olnud peamiselt Ungari, Soome ja Eesti. Eesti, Soome, Ungari, Ingeri ja Transilvaania ungarikeelse luterliku kiriku esindajad andsin ülevaate viimastel aastatel toimunud arengutest. Konverentsi teemat „Jeesus Kristus on seesama eile ja täna ja igavesti – kiriku missioon muutuvas maailmas“, arutasid 90 delegaati. Küsiti, kas on olemas soome-ugrilik kirikutöö eripära ja kuidas oma identiteeti hoida. Räägiti vaimulike emakeelse teenimise kogemustest, mis ühendavad nii ingerlasi, mordvalasi, soomlasi, ungarlasi kui eestlasi, küsiti kuidas saame aidata neid soome-ugri rahvaid, kellel pole oma emakeelset kirikut.

Järgmine konverents otsustati pidada sankt Peterburis nelja aasta pärast.

Haapsalu kogudust külastasid Ungari luterliku kiriku praost György Lupták, Ungari reformeeritud kiriku õpetaja Lászlo Gonda ja Soome luterliku kiriku kirikunõunik õpetaja Pekka Huokuna.