LASTEKIRIKU TEGEMISTEST.

Lastekiriku lapsed tähistasid piiskopilinnuses üheskoos vastlapäeva. Et tavapärast vastlaliugu lume puudusel lasta ei õnnestunud, lustiti ja lasti liugu mänguväljaku liuväljadel. Pärast liulaskmist peeti väike piknik. Lastekiriku tunnis räägiti teemal „Jeesus - kurjuse võimu võitja.“  Arutleti selle üle, milline võim on kurjusel ja kas saame sellest ise võitu või vajame Jeesuse abi.

Lapsed tutvusid ka palmipuudepüha näidendiga "Jeesus on meie linnas." Üheskoos uuriti, millised olid Jeesuse eluajal riided, mida söödi ja millised. olid inimesed? Lapsed jõudsid järeldusele, et kuigi riided ja toit olid praegusest erinevad, olid inimesed siiski samasugused - nende mõtted ja arvamused võivad väga kiiresti muutuda. Tänane suur sõber võib sind homme ka reeta. Lapsed leidsid, et nemad ei taha olla sellised sõbrad. See on võimalik, kui järgime Jeesuse soovitust oma jüngritele: jääge minu armastusse! Seda soovime ka kogudusele! Kokkusaamise lõppedes jagati laste vahel ära näidendi rollid. Näidendit on võimalik näha palmipuude jumalateenistusel, 13. aprillil kell 11.00 algaval jumalateenistusel Jaani kirikus.

Nagu tavaks on saanud, osaleb näidendis ka meie koguduse lasteansambel, kes selle tarvis juba laule harjutab. Lisaks iganädalastele proovidele osalevad lasteansambli lauljad usinalt ka EELK Kirikumuusikaliidu lastekoori “Väike Küünal” tegevuses. Alates möödunud aastast on selle üle-eestilise lastekoori peadirigent Sirje Kaasik. 7.-9. veebruarini toimus laululaager Sakus, EELK laagrikeskuses „Talu“, kus Haapsalust osales kuus last. Järgmine laululaager leiab aset Pärnus 25.-27. aprillini ja ka juunisse on plaanitud üks laagrinädalavahetus. Kõige selle krooniks on „Väikse Küünla“ kontsertreis Soome 22.-27.07.2014. Kõik uued lauljad on teretulnud liituma. Täpsem teave Sirje Kaasikult (56453472).

Koguduse kõige väiksemad ehk Jaanimardikad harjutavad hoolsalt, et emadepäeva perejumalateenistusel esmakordselt üles astuda.

Täpsem teave lastekiriku tegemiste kohta koguduse kuukavast.

Teabe koondanud: Sirje Jätsa, Maria Strauss, Kristel Engman.