IMELINE JÕULUAEG HAAPSALU PIISKOPILINNUSES.

Imeline jõuluaeg Haapsalu piiskopilinnuses

30.november 2013 - 5. jaanuar 2014

Kellahääl kutsub õue
Jõulurõõm tungib põue
On langemas lund
On imede tund
Ees sind ootab talve võlumaa …

Jõuluaeg on imedeaeg. Väike armas Haapsalu lummemattununa tuledesäras akendega ja Lossiplatsil tuhandete mitmevärviliste tulukeste valgel uhkeldava jõulupuuga on justkui pühadekaardilt maha astunud.

Jõulupuu Lossiplatsil juhatab teed iidsesse piiskopilinnusesse. Iga päev kell 12 kostub linnuse kellatornist üle linna kaunis kellamäng. Hommikust hilisõhtuni kostab aga  linnuse mägedelt kilkeid. On see ju Haapsalu laste armastatuim kelgutamiskoht. Ei ole maailmas teist paika, kus saab kelgul tuhiseda otse toomkiriku ukse ette või salapärase Valge Daami akna alla.

Jõuluajal on kahtlemata kõige külastatavam koht linnuses toomkirik.

Ühelööviline erakordse akustikaga (11 sekundit vältav kaja!) hoone on ainus ehedal kujul säilinud keskaegne katedraal Eestis. Tänapäeval on see EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse kirik.

Jõuluaeg linnuses ja kogu Haapsalu linnas algab igal aastal advenditule süütamisega ja lõppeb Kolmekuningapäevaga. Sel perioodil on toomkirikus palju jumalateenistusi ja arvukalt kauneid kontserte.

Aasta lõpul ja uue algul avame külastajaile lisaks toomkirikule iga päev ka konvendihoone-muuseumi, kus on võimalik ülevalt kellatornist imetleda hingematvalt kaunist vaadet üle lumise linna, seigelda salapärastest keldrites ja saada osa enam kui 700-aastase linnuse ajaloost.

Konvendihoone-muuseum ja toomkirik on avatud:

27.-30. detsember 2013 kl 11-15

2.-5. jaanuar 2014 kl 11-15

Sh 2.-4. jaanuar kl 12.30-12.50 orelikontsert toomkirikus. Orelil musitseerib organist Lia Salumäe.

Pilet: 4 EUR

3 EUR: õpilased, tudengid, pensionärid

10 EUR: perepilet

Tasuta eelkooliealised

Külastusprogramm ettetellimisel: Romantilised tunnid Valge daami kodulinnuses!

Orelimäng toomkirikus (20 min),

giidiga (EST, RUS, ENG, SWE, FIN, GER) ekskursioon toomkirikus ja konvendihoones, lahkumisnaps kuningasaalis.

Erakordse akustikaga 13. sajandil rajatud toomkirikus musitseerib orelil Lia Salumäe. Giidi saatel tutvutakse Eesti kuulsaima kummituse, Valge Daami kodulinnusega: toomkirik, ristimiskabel, toomkool, relvasaal, piiskoppide saal, Valge daami vangla, raidkivisaal, hospidal ja kellatornist hurmav vaade üle Haapsalu kaugele merele. Kuum naps kuningasaalis paneb programmile rõõmsa punkti.

Programmi pikkus: 1,5 tundi

Hind grupile (alates 10 inimest): 20 EUR / inimene

Kontserdid toomkirikus

30.11. kl 16.30 toomkirikus. Advendiküünla süütamise kontsert. Eesti Rahvusmeeskoor

30.11 kl 18 piiskopilinnuse õuel. Advendiküünla süütamine. Laulavad Haapsalu Linna Algkooli lapsed.

01.12 kl 15 toomkirikus. Advendikontsert. Eesti Tütarlastekoor, Haapsalu Tütarlastekoor Canzone ja Haapsalu Kammerkoor, Haapsalu laulustuudio Gaudeo Musicum.

07.12. kl 17 toomkirikus. Advendikontsert "Baroki ajastu šedöövrid": Peterburi Konstantinovski orkester ja solistid

13.12 kl 19 Haapsalu laulustuudio Do-Re-Mi laulukoori ja Tallinna Musamari lastekoori jõulukontsert

14.12 kl 19 Dave Bentoni jõulukontsert

15.12 kl 16 Haapsalu laulustuudio Do-Re-Mi mudilaste ja lastekoori jõulukontsert

22.12 kl 14 Arsise käsikellade ansambli jõulukontsert

27.12 kl 18 Johannesepäeva kontsertaktus. Esineb Tallinna Tehnikaülikooli vilistlaste naiskoor.

*Kontserdi kavas võib esineda muutusi.

Jälgige infot: www.haapsalulinnus.ee; http://haapsalu.eelk.ee