KATHARINA UFHOLZ TULEB KOORIGA HAAPSALLU

22. oktoobril annab Haapsalu toomkirikus kontserdi Wolfhageni praostkonna oratooriumikoor, kelle toob Haapsallu siin õpetajana aasta aega teeninud  Katharina Ufholz.
Aastast 1990 tegutseva koori moodustavad lauljad, kes tahavad esitada nõudlikke kirikumuusikateoseid, näiteks oratooriumid ja kantaadid.
Tänavu esitas koor Saksamaal Vivaldi Gloria D–duuri koos Pärnu Eliisabeti koguduse koori ja Espoo Tapiola koguduse kammerkooriga.
Nüüdse reisi eesmärk on kanda sama teos ette ka Pärnus, Espoos ja Helsingis ning arendada sõprussuhteid, mis on kestnud üle 10 aasta .
22. oktoobril kell 19 esitab koor Vivaldi Gloria ka Haapsalu toomkirikus. Kõlab ka eesti ja saksa heliloojate koori– ning intrumentaalmuusika. Kaastegev on ka Haapsalu koguduse toomkoor.

Maria Strauss