PEAPIISKOP ANDRES PÕDER JA MEIE KOGUDUSE ÕPETAJA TIIT SALUMÄE KOHTUSID KONSTANTINOOPOLI PATRIARHI BARTOLOMEUSEGA.

26. septembril kohtus peapiiskop Andres Põder Istanbulis oikumeenilise patriarhi residentsis Konstantinoopoli patriarhi Bartolomeusega. Kohtumine toimus vastukülaskäiguna patriarhi septembrikuu Eesti visiidile. Peapiiskop avaldas tänu Eesti visiidi eest ja andis üle fotoalbumi.  Mõttevahetuses käsitleti kirikute rolli ühiskonnas. Patriarh Bartolomeus avaldas tänu eriti meeldejääva vastuvõtu eest ja toonitas dialoogi vajadust kolme ainujumala religiooni vahel. Türgis on selline dialoog toimunud enam kui paarkümmend aastat.

Visiit kestab kuni tuleva nädala teiepäevani. Delegatsiooni kuulub praost Tiit Salumäe abikaasaga.
Eesti Krikute Nõukogu visiit sai teoks Eesti Türgi sõprusühingu kutsel.

EELK koduleht »