PEAPIISKOPI TERVITUS KOOLIAASTA ALGUSE PUHUL.

Armsad vennad ja õed!

Taas on elevust ja rõõmu paljudes peredes ja koolimajades, sest kooliteed alustavad tuhanded Eestimaa lapsed, sealhulgas meie kiriku liikmed.

Esmakordselt peale Eesti taasiseseisvumist avavad õpilastele uksed juba kolm luterlikku üldhariduskooli – lisaks kahe aasta eest alustanud Tallinna Toomkoolile ka Tallinna Kaarli Kool ja Tartu Luterlik Peetri Kool. See on suur Jumala ime ja arm, mille eest on põhjust olla tänulik. Tunnustust ja tänu väärivad ka need paljud vastutustundlikud ja innukad inimesed, kes on pannud käe jumalariigi adra külge hariduspõllul.

Kutsun teid, armsad vennad ja õed, võtma teadmiste päeval, pühapäeval, 1. septembril, oma eestpalvetesse ja kirikupalvetesse kõik meie maa koolid ja kooliõpetajad, õpilased ja nende lähedased, samuti palvetama meie kiriku vastrajatud üldhariduskoolide ja kogu kirikliku haridustöö eest, et Jumal seda õnnistaks.

Teame, et „Issanda kartus on tarkuse algus” (Õp 9:10) ja haridus, mis ei toeta ega arenda inimese suhet Jumalaga, poolik. Kristlastena oleme kutsutud looma lastele kasvukeskkonna, mille vaimsus, aated ja väärtused oleks kooskõlas ristiusu alustega. Ristimisel võtavad vanemad ja vaderid vastutuse kasvatada ja hoida last kristlikus usus. See vajab nii kodu, kooli kui kiriku koostööd, meie kõigi toetust ja eestpalvet.

Kristlikku kasvatus- ja haridustööd on võimatu ülehinnata. Otsigem selleks uusi võimalusi, panustagem hingejõudu ja ressursse, et „hea puu võiks kanda head vilja.” (Mt 7:18). Tänagem Jumalat, et meie kiriku laste- ja noortetöö on tõusuteel. Kasvagem ka ise usus, et võiksime olla Kristuse head tunnistajad ja Jumala nimi saaks austatud.

Soovin kõigile õnnistusrikast ja viljakat kooliaastat!

+Andres Põder
30. augustil AD 2013