HAAPSALUT KÜLASTAB SÕPRUSKOGUDUSE GOSPELKOOR "2GATHER".

Gospelkoor „2gatheR“.
Gospelkoor 2gatheR (häälda: „to gather“) asutati 2012 aasta kevadel Rendsburgi Püha Jürgeni ja Büdelsdorf/Rickerti koguduste ühisprojektina. Koori nimi sarnaneb inglise keelse sõnaga „together“ - üheskoos, kuid tähendab "kogunema". Selles kooris "kogunevad" inimesed kahest erinevast kogudusest ja nende hulgas on nii puudega kui ilma puudeta inimesed ning see teeb selle koori eriliseks. Kooris on kuus puudega inimest, kes töötavad Rendsburgis puuetega inimeste töökodades ja on 40-liikmelise koori võrdõiguslikud liikmed. Kooris on ka inimesi, kellel on vähe või ei ole üldse kooris laulmise kogemust, kes laulavad lihtsalt oma rõõmuks. Koori repertuaaris on gospelmuusika ja spirituaalid ning see lihtsustab koori tulemist, kuna seda tüüpi muusika on Saksamaal väga populaarne.
Haapsalu kontserdi kavas on spirituaalid ja moodsad gospellaulud. Kõik laulud on klaverisaatega. Laule saadab ja laulude seaded on teinud koorijuht Felicitas Rehbock, kes on lõpetanud Lübecki Muusikakõrgkooli ning täiendanud ennast popkirikumuusika ja muusikapedagoogika alal. Hetkel töötab ta koorijuhina Rendsburgi Muusikakoolis, Rendsburgi Püha Jürgeni koguduses ja puuetega inimeste töökojas ning A Capella ansambli „TonArt“ nõustajana.
2gatheR-koor ei ole oma pooleteise aastase tegutsemisajaga veel nii professionaalne nagu Eesti koorid. Siiski vaimustab ta publikut oma kõlavärskuse ning laulurõõmuga. Juba umbes aasta aega tegeleb koor oma esimese pikema reisi ettevalmistamisega, on õppinud Eesti laule ning kontsertide ja filmide abil tutvunud Eesti kultuuriga (seekordsel Schleswig-Holsteini muusikafestivalil on Eesti üks peateemadest). Kuigi Eesti reis on vaid paaripäevane, loodab koor sellelt suurepäraselt ja põnevalt maalt tagasi pöörduda unustamatute elamustega.
Tere tulemast kuulama!

L, 24. august kl 17 kirikukontsert (Jaani kirik). Esineb gospelkoor „2getheR“ Felicitas Rehbocki juhatusel (Saksamaa, Rendsburg). Sissepääs: vaba annetus.
P, 25. august kl 10 jumalateenistus armulauaga (toomkirik). Teema: Meie ligimene. Teenib õpetaja Matthias Burghardt (Tallinna saksa kogudus). Esineb gospelkoor „2getheR“ Felicitas Rehbocki juhatusel (Saksamaa, Rendsburgi St Jörgeni kogudusest). Juhatab Felicitas Rehbock.