AUGUST 2018

R  03.08 kl 09:00 hommikupalvus (Jaanikirik)
P  05.08 kl 11:00 Jumalateenistus armulauaga Teema: Soosinguajad (Toomkirik)
Teenivad piiskop Tiit Salumäe, Teno Ilves ja organist Lia Salumäe.

P  05.08 kl 14:30 Kl 14.30 XXV Augustibluusi festivali kirikukontsert. (Toomkirik)
 Esineb John Bottleneck. Piletiga (Toomkirik)

R  10.08 kl 09:00 hommikupalvus (Jaanikirik)
P  12.08 kl 11:00 Jumalateenistus armulauaga Teema: Enese läbikatusmine (Toomkirik)
Teenivad piiskop Tiit Salumäe, Kalle Jätsa ja organist Lia Salumäe.

K  15.08 kl 18:00 Suveõhtu klassikakontsert "Valgus toob rõõmu" (Toomkirik)
Esinevad Dainis Kalnačs (tenor, Läti) ja Anneli Merelaid (orel, Eesti).
Kavas valik hingelist ja kaunist klassikat suveõhtusse: G.F.Händel, G.Giordani, L.v.Beethoven, J.Brahms, F.Schubert, G.Donizetti, A.Dvořák, M.Greene, T.Pikethy, K.A.Herrmann jt.
Kontsert on tasuta. Vaba annetus heategevuseks.

R  17.08 kl 09:00 hommikupalvus (Jaanikirik)
P  19.08 kl 11:00 Jumalateenistus armulauaga. Eesti taasiseseisvumise tänupüha Teema: Jeesus – meie aitaja (Toomkirik)
Teenivad piiskop Tiit Salumäe, Teno Ilves ja organist Lia Salumäe

P  19.08 kl 17:00 Tartu Noortekoori, Eesti Segakooride Liidu suvekooli koori ja Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkesteri kontsert (Toomkirik)
Ettekandel Raimo Kangro Missa süütult hukkunud eestlastele, dirigent Kaspar Mänd, koormeistrid Mariell Aren, Ingrid Roose ja Markus Leppoja. Teksti kompositsioon Leelo Tunglalt. Ainulaadne võimalus kuulata 30 aastat tagasi kõigest üks kord esitatud suurteost!
Kontsert on piletiga: piletid on müügis Piletilevis ja üks tund enne algust kohapeal; täispilet 12€ ja sooduspilet 8€.

E  20.08 kl 09:00-21:00 Koguduse ekskursioon Lääne Harjumaale
Väljasõit lossiplatsilt koguduse ekskursioonile Lääne-Harjumaale. Külastame Kumna mõisa ja Martin Lutheri mälestusmärgi asupaika,  Vääna mõisa, Keila-Joa mõisa, Paldiskit (Nikolai kirik ja Radone˛i Vaga Sergi kirik), soomepoiste mälestusmärki, Pakri tuletorni, Harju-Madise kirikut ja Padise kloostrit. Tagasi Haapsalus arvestuslikult kell 21.

R  24.08 kl 09:00 hommikupalvus (Jaanikirik)
R  24.08 kl 19:00 Sõpruskoguduste päevade avapalvus (Jaanikirik)
R  24.08 kl 23:15 Valge Daami aja öökontsert (Toomkirik)
Peale Valge Daami etenduse lõppu toimub Haapsalu tütarlastekoor Canzone kesköö kontsert. Tütarlastekoor Canzone alustas oma tegevust 2001. aastal, dirigent on Ulrika Grauberg. Alates 2005. aastast on koor osalenud festivalidel ja võistulaulmistel Eestis, Hispaanias, Itaalias, Saksamaal, Hiinas  ja saavutanud kõrgeid auhinnalisi kohti. Koor laulis ka 2017. a. XII noorte laulupeol  „Mina jään“.
Sissepääs vaba annetus.
Olete oodatud kuulama!

L  25.08 kl 10:00 Sõpruskoguduste päevade konverents Teema: Muutuvad ajad, stabiilsed suhted (Jaanikirik)
Peaettekande peab piiskop emer. dr. Eero Huovinen. Paneelvestlusel osalevad peapiiskop Urmas Viilma, piiskop emer. Eero Huovinen ja rahvusvaheliste suhete spetsialistid meilt ja mujalt. Teemad: Mis on tänased suurimad proovikivid ristikirikule? Kuidas saavad kogudused anda oma panuse stabiilsuse tagamisele kolmel tasandil: globaalselt, riiklikult ja kogukondlikult?

L  25.08 kl 20:00 Õhtupalvus Taize lauludega (Jaanikirik)
Õhtupalvus Taize lauludega. Teenivad piiskop Tiit Salumäe, Mustamäe koguduse õpetaja Tiina Klement, eeslauljad kitarri ja viiuli saatel.

L  25.08 kl 23:15 Valge Daami aja öökontsert (Toomkirik)
Peale valge Daami etendust Valge Daami aja öökontsert. Sissepääs vaba annetus.

Olete oodatud kuulama!

P  26.08 kl 11:00 Sõpruspäevade ja hõbeleeri pidulik jumalateenistus armulauaga Teema: Meie ligimene (Toomkirik)
Teenivad piiskop emer. Eero Huovinen (Soome), piiskop Tiit Salumäe, sõpruskondade vaimulikud, Kalle Jätsa ja organist Lia Salumäe. Laulavad koguduse koorid, dirigent Sirje Kaasik.

R  31.08 kl 09:00 hommikupalvus (Jaanikirik)

| ÜLES |

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus | Kooli 6, 90501 Haapsalu | tel 473 7166, e-post: haapsalu@eelk.ee